Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

- zdjęcie

Szostek

Rejestracja: 20 Sep 2015
Offline Ostatnio: Feb 02 2018 17:08
-----

Moje tematy

Nobel z fizyki 2017 - krytyka

02.02.2018 - 17:05

W 2017 roku nagrodę Nobla z fizyki przyznano za wyniki ogłoszone przez LIGO.

 

W artykule "Fale grawitacyjne w grawitacji Newtona oraz propozycja testu Laserowego Interferometru Fali Grawitacyjnej (LIGO)" przedstawiliśmy kilka argumentów, które podważają wartość tych wyników. Cała krytyka jest przeprowadzona, bez zagłębiania się w Ogólną Teorię Względności.

 

Myślę, że całość naszej argumentacji jest przekonywująca. A co Ty, o tym myślisz ? :)

 

 


Szczególna Teoria Względności

21.12.2017 - 04:14

Wszystkim zainteresowanym Szczególną Teorią Względności polecam artykuł, w którym pokazujemy naszą metodę wyprowadzania dynamik dla tej teorii.

 

Wer. POL: Metoda wyprowadzania licznych dynamik w Szczególnej Teorii Względności
Wer. ENG: Derivation method of numerous dynamics in the Special Theory of Relativity
(aby pobrać kliknąć PDF)

Jest to kolejne poważne podważenie STW Einsteina. Okazuje się, że dynamika, którą zaproponował Einstein jest tylko jedną z nieskończenie wielu możliwych. Co więcej nie znam żadnych dobrze zweryfikowanych eksperymentów, które pozwalają wybrać jedną z nich jako prawidłowy model rzeczywistych procesów. Jest bardzo wątpliwe, aby uznawana obecnie Einsteinowska dynamika STW była tą wyjątkową i akurat ona była zgodna z możliwymi eksperymentami :)

 

Byłem niedawno na 44 Zjeździe Fizyków Polskich, gdzie podważaliśmy prawdziwość wzoru E=mc2. A oto streszczenie artykułu, nad którym jeszcze pracujemy, z zawartym głównym przesłaniem :)
E=mc2 jako składowa energii kinetycznej w prawie dla energii kinetycznej

 

Jeżeli ktoś zna jakieś poważne wyprowadzenie zależności pomiędzy masą i energią (E=mc2), to bardzo o nie proszę. Z góry wiem, że takiego wyprowadzenia nie da się w ramach relatywistyki przeprowadzić, ale chciałbym wszystkie propozycje poddać analizie.

 

Wzór E=mc2 jest najbardziej kompromitującym błędem Einsteina i jego wyznawców.