Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

- zdjęcie

Szostek

Rejestracja: 20 Sep 2015
Offline Ostatnio: Feb 02 2018 17:08
-----

Moje posty

W temacie: Szczególna Teoria Względności

26.12.2017 - 08:15

Przytoczyłeś wzory, które są w fizyce wyssane z palca, czyli:

Espoczynkowa = mspoczynkowa c2

Ecałkowita reliatywistyczna = mcałkowita relatywistyczna c2

 

Całą tą koncepcję stworzył Einstein w 1905 roku, gdy opublikował błędne wyprowadzenie zależności pomiędzy masą i energią.

Błąd Einsteina polegał na założeniu dowodzonej tezy, co wykazał Ives Herbert E. w artykule Derivation of the Mass-Energy Relation (Wyprowadzenie relacji Masa-Energia), Journal of the Optical Society of America, Vol. 42, No. 8, 540-543, 1952.

 

W książce Szczególna Teoria Eteru, w rozdziale 4.5 pokazaliśmy błąd w innym wyprowadzeniu tego związku pomiędzy masą i energią.

 

Nie ma ani jednego prawidłowego wyprowadzenia zależności pomiędzy masą i energią, ponieważ nie można tego zrobić w ramach Szczególnej Teorii Względności, jak się powszechnie, niestety, uważa w fizyce.


W temacie: Szczególna Teoria Eteru

21.12.2017 - 04:28

Wydaliśmy w Journal of Modern Physics ważny dla nas artykuł na temat Szczególna Teoria Eteru

 

The Explanation of the Michelson-Morley Experiment Results by Means Universal Frame of Reference

(Wyjaśnienie wyników eksperymentu Michelsona-Morleya przy pomocy uniwersalnego układu odniesienia)

 

 

Czyli teraz już oficjalnie istnieje inna teoria niż Szczególna Teoria Względności Einsteina, która wyjaśnia te same eksperymenty. Oczywiście wyjaśnia je inaczej i w sposób bardziej zrozumiały :)

Polska wersja tego materiału (nieco inaczej pocięta) jest dostępna na naszej stronie Szczególna Teoria Eteru w zakładce 'Pobierz'.


W temacie: Szczególna Teoria Eteru

12.05.2017 - 12:34

... Gdyby jednak książka po publikacji zebrała jakimś cudem pozytywne recenzje, to z przyjemnością otworzę temat do dalszych dyskusji.

 

Chciałbym przekazać, że na temat Szczególnej Teorii Eteru, opublikowaliśmy artykuł w jednym z czasopism najbardziej prestiżowej uczelni w Rosji - Uniwersytecie Moskiewskim Notatki Naukowe Uniwersytetu Moskiewskiego Państwowego Wydziału Fizyki
(aby mieć dostęp do pliku PDF trzeba w prawym górnym rogu wybrać j. rosyjski)
Uniwersytet Moskiewski znajduje się na 87 miejscu listy szanghajskiej: Moscow State University

W artykule tym, między innymi, wyjaśniamy anizotropię mikrofalowego promieniowania tła na podstawie Szczególnej Teorii Eteru. Wyjaśnienie to w j. polskim można znaleźć w artykule Wyprowadzenie Ogólnej Postaci Kinematyki ...

Anizotropia mikrofalowego promieniowania tła nie jest jeszcze ostatecznym dowodem na istnienie uniwersalnego układu odniesienia (eteru), ale jest bardzo poważnym argumentem.