Skocz do zawartości

•  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Błąd ładowania systemu.

• Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Student

Student

Dyskretny

• Użytkownik
  • 24 postów
0
Neutralny

Napisano 11.12.2007 - 19:16

Witam.
Posiadam laptopa toshiba satellite pro m1000 i mam z nim pewien problem. Laptop spokojnie sobie leżał cały dzień wieczorem gdy chciałem go załączyć pokazał mi się właśnie ten napis: Błąd ładowania systemu i nic więcej. Załączam biosa ustawiam aby pierwszy system czytany był z płyty. Konoppixa z płyty wykrywa i wszystko działa ok problem jest tylko z dostaniem się na dysk z poziomu tego systemu. Dziwi mnie to, że nie wykrywa mi płyty z windowsem 98 a na kompie biurkowym działa bezproblemowo. Ja stawiam w sumie na dysk, bo w knoppixie nie idzie dostać się do dysku i w ogóle nie wczytuje systemu. Ram jest na 100% sprawy skoro knoppix działa. Proszę o pomoc :wink:
  • 0

Afroman

Kombinator

• Użytkownik
3

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 matma4u

matma4u

Admin Wszechmocny :)

• Administrator
  • Redaktor
  • 1224 postów
441
Instruktor II

Napisano 11.12.2007 - 19:23

Miałem podobny problem tyle, że na komputerze biurkowym. Odpalałem go za pomocą Linuksa i wszystko szło pomyślnie do czasu kiedy system próbował dostać się do dysku. W serwisie okazało się. że dysk "zastrajkował"

Przypuszczam tak na 99% (niestety), że masz podobny problem.

A teraz trochę optymizmu: święta tuż tuż więc może jakiś list do Św. Mikołaja ..... :)
  • 0

#3 MarkII

MarkII

Operator całkujący

• VIP
  • 487 postów
22
Mały Pomocnik I

Napisano 11.12.2007 - 19:30

Spróbuj wyłączyć kontrolę HDD - S.M.A.R.T w biosie.
  • 0
David Hilbert (1862-1943) wybitny niemiecki matematyk zapytany o jednego z byłych uczniów odpowiedział: "Ach, ten, został poetą. Na matematyka miał zbyt mało wyobraźni".

#4 Student

Student

Dyskretny

• Użytkownik
  • 24 postów
0
Neutralny

Napisano 11.12.2007 - 19:34

A teraz trochę optymizmu: święta tuż tuż więc może jakiś list do Św. Mikołaja ..... Smile

Hehe napiszę list może lekko późno, ale lepiej późno niż wcale :)

Spróbuj wyłączyć kontrolę HDD - S.M.A.R.T w biosie.

Jak ją włączyć, bo ja mam coś ubogiego tego biosa. Są opcje takie jak zmiana godziny, hasło na hdd i jaki system ma czytać jako pierwszy :?
  • 0

#5 MarkII

MarkII

Operator całkujący

• VIP
  • 487 postów
22
Mały Pomocnik I

Napisano 11.12.2007 - 19:50

Spróbuj jakiegoś zaawansowanego bootowania np. F9.
Możliwe że w biosie masz też test HDD (uruchom go).

Co to znaczy, że nie możesz się dostać do dysku ? System wykrył partycje ?
Działasz na win98?
  • 0
David Hilbert (1862-1943) wybitny niemiecki matematyk zapytany o jednego z byłych uczniów odpowiedział: "Ach, ten, został poetą. Na matematyka miał zbyt mało wyobraźni".

#6 Student

Student

Dyskretny

• Użytkownik
  • 24 postów
0
Neutralny

Napisano 11.12.2007 - 20:00

Tak knoppix wykrył dysk i wykrył partycję w konsoli. Jednak gdy chce się dostać to niestety wywala mi jakiś błąd po niemiecku (bo system jest w tym języku) Niestety nie znam na tyle niemieckiego aby odczytać jakieś wyrażenie informatyczne z tego co zrozumiałem to pisało, że nie może wykryć partycji czyli to by przeczyło to co wcześniej napisałem, ale w konsoli shella wykrywa dysk jako system plików ntfs czyli prawidłowo...
Aha system był windows xp. Jedyny system jaki mi działa to ten knoppix, który nie potrzebuje dysku...
  • 0

#7 Gralcio

Gralcio

Kombinator

• VIP
  • 235 postów
37
Mały Pomocnik II

Napisano 11.12.2007 - 20:46

Ostatnio miałem taki problem i okazało się, że po prostu były jakieś błędy w boot sectorze.
Podłącz sobie dysk do kieszeni zewnętrznej i zapuść na nim scandiska zwykłego.
Tylko zaznacz opcję "automatycznie naprawiaj błędy". Jak będzie odznaczona, to się zatrzyma i nie naprawi, i nie spyta czy naprawić... Nie pytajcie, dlaczego.
  • 0
Używam opcji "Zobacz posty od ostatniej wizyty", gdzie widzę dział oraz TEMAT. Temat postaci "help zadanie" zignoruję, ale koło tematu "Izomorfizm/dowód" nie przejdę obojętnie.
Wyłącznie od Ciebie zależy, czy zainteresuje mnie Twoje zadanie

#8 Student

Student

Dyskretny

• Użytkownik
  • 24 postów
0
Neutralny

Napisano 11.12.2007 - 20:51

Nie posiadam kieszeni :)
  • 0

#9 MarkII

MarkII

Operator całkujący

• VIP
  • 487 postów
22
Mały Pomocnik I

Napisano 11.12.2007 - 21:33

Sam fakt nieładowania się Win98 nic nie przesądza, bo możliwe że problem leży w braku wsparcia ze strony biosu.

Sprawdź bios odnośnie tych opcji o których mówiłem (test HDD) i spróbuj może sprawdzić jak system zachowuje się na bootCD od winXP.

Czy próbowałeś wejść na partycję z poziomu root'a ? Być może ten błąd to po prostu ograniczone prawa do zaglądania do partycji ?
  • 0

#10 Kloss

Kloss

Pierwsza pochodna

• Użytkownik
  • 96 postów
1
Neutralny

Napisano 12.12.2007 - 09:47

jeżeli komunikat BOOT DISK FAILURE - to znaczy że problem z partycją i ścieżką zerową - ale to pownie nie w tym przypadku.

błąd ładowania systemu bedzie świadczył o konieczności ponownej instalacji - XP i system plików NTFS (Fee)

pod WIN98 najpewniej nie będziesz mógł odczytac dysku bo 98 nie czyta NTFS-a ( musi byc FAT)

ma mój gust musisz sobie załatwić XP-ka bootujacego i sprobowac reinstalacji -
scandiskami ja osobiście bym się nie bawił na początek..
mam nadzieje ze miałeś więcej niż jedną partycję bo inaczej ... :)

problem z odczytaniem cd z 98 najpewniej polega na tym ze nie jest to plyta bootujaca - tzn. musisz zaladowac najpierw system :)

(ps. pozdrowienia dla pana GATES-a :D ) a DOS był taki fajny
  • 0

#11 MarkII

MarkII

Operator całkujący

• VIP
  • 487 postów
22
Mały Pomocnik I

Napisano 12.12.2007 - 11:35

problem z odczytaniem cd z 98 najpewniej polega na tym ze nie jest to plyta bootujaca - tzn. musisz zaladowac najpierw system :(

'Student' napisał, że na innym komputerze działa, więc to pewnie nie to.

No i nie przesadzajmy z tym Windowsem. To jest dobry system (choć można się kłócić, czy to w ogóle jest system operacyjny ;) ).
  • 0

#12 Student

Student

Dyskretny

• Użytkownik
  • 24 postów
0
Neutralny

Napisano 12.12.2007 - 13:31

No i nie przesadzajmy z tym Windowsem. To jest dobry system (choć można się kłócić, czy to w ogóle jest system operacyjny :) ).

System to jest choć nie wszystkim on odpowiada.

mam nadzieje ze miałeś więcej niż jedną partycję bo inaczej ... Sad
No niestety była tylko jedna całe 40GB :?
Trudno kupuje nowy dysk. Ile może kosztować średnio 40 lub 60GB do laptopa tej firmy dysk ?
Na allegro, są, ale po 200zł a przecież za 200zl to ja mam dysk 200gb do kompa a nie 40gb..

• 0

#13 MarkII

MarkII

Operator całkujący

• VIP
  • 487 postów
22
Mały Pomocnik I

Napisano 12.12.2007 - 13:54

Próbowałeś wszystkiego i nic ?

ps. poniżej 150 zł za 40 GB to już będzie okazja. 200 GB chodzą powyżej 400zł. To są dyski 2,5'', a nie desktopowe 3,5''. Stąd różnica.
  • 0

#14 Student

Student

Dyskretny

• Użytkownik
  • 24 postów
0
Neutralny

Napisano 12.12.2007 - 16:15

Próbowałeś wszystkiego i nic ?

Tak
Jak na złość jakiś miesiąc temu rozkręciłem taki dysk też był uszkodzony wolno coś zapisywał... stwierdziłem, ze nie przyda mi się (miałem go w kompie), bo w sumie na co mi 40gb i to w dodatku takie co spowalnia mi kompa. A teraz by się przydał mi ten dysk.
W każdym razie dziękuje Wam za pomoc :wink:
  • 0

#15 Kloss

Kloss

Pierwsza pochodna

• Użytkownik
  • 96 postów
1
Neutralny

Napisano 13.12.2007 - 20:04

problem z odczytaniem cd z 98 najpewniej polega na tym ze nie jest to plyta bootujaca - tzn. musisz zaladowac najpierw system :)

'Student' napisał, że na innym komputerze działa, więc to pewnie nie to.

No i nie przesadzajmy z tym Windowsem. To jest dobry system (choć można się kłócić, czy to w ogóle jest system operacyjny :P ).

na mój gust sprawa wygląda nastepująco:
- zainstalowany system XP pad ( z przyczyn nieznanych)
- system plików ntfs
- załadowanie knopixa ( jako bootowanlego - czyli ze ścieżką zerową powiodło się ale nie było możliwości odczytania NFTS ( nie znam knopixa i nie wiem czy obsługuje ten system plików)
- załadowanie win98 nie powiodło się jako że nie był to krążek bootowalny

- aby dojść do systemu plików trzeba korzystać z systemu obsługującego NTFS - (osobiście nikomu nie polecam tego systemu bo potem są problemy)

proponowany sp[osób rozwioązania problemu - zakładam że miałeś więcej niż jedną partycję (!)
- zainstalować ponownie XP z krążka botowanlego :)

98 jest dobrym systemem - sam na niej do niedawna pracowałem :) czyalj grałem
ale w tym wypadku nje pomoże :)

- w przypadku braku krążka botowalnego XP trzeba sformatować C pod fatem 32 (potrzebna dyskietka systemowa 98 (najlepiuej) a następnie zainstalować ponownie XP

[ Dodano: 13 Gru 2007, 20:13:39 ]
na komputerze biurkowym krążek będzie widać - ale spróbój odpięć dysk twardy i krążka nie odpalisz za ..nic w świecie (chyba że z przez dyskietkę startową)

żaden BIOS czy pamięć nie ma wpływu na działanie systemów operacyjnych zainstalowanych na dysku - BIOS to tylko początkowe ustawienia urządzeń jako sprzętu a nie jako urządzeń logicznych

W biosie ustawiasz czły dysk a nie na przykład partycję - to wszystko jest zapisane na bootsektorze i ścieżce zerowej.

[ Dodano: 13 Gru 2007, 20:17:10 ]
student skąd jesteś?

[ Dodano: 13 Gru 2007, 20:28:23 ]
z naprawą tablicy partycji i danymi ze ścieżki zerowej daje sobie rade spokojnie diskedit.

"Ostatnio miałem taki problem i okazało się, że po prostu były jakieś błędy w boot sectorze.
Podłącz sobie dysk do kieszeni zewnętrznej i zapuść na nim scandiska zwykłego. - nawet nie koniecznie do kieszeni wystarczy startówka z 98

[ Dodano: 13 Gru 2007, 20:29:39 ]
z naprawą tablicy partycji i danymi ze ścieżki zerowej daje sobie rade spokojnie diskedit.

"Ostatnio miałem taki problem i okazało się, że po prostu były jakieś błędy w boot sectorze.
Podłącz sobie dysk do kieszeni zewnętrznej i zapuść na nim scandiska zwykłego. - nawet nie koniecznie do kieszeni wystarczy startówka z 98

[ Dodano: 13 Gru 2007, 20:42:31 ]
mam nadzieje ze miałeś więcej niż jedną partycję bo inaczej ... Sad
No niestety była tylko jedna całe 40GB Confused
Trudno kupuje nowy dysk. Ile może kosztować średnio 40 lub 60GB do laptopa tej firmy dysk ?
Na allegro, są, ale po 200zł a przecież za 200zl to ja mam dysk 200gb do kompa a nie 40gb..

Zakup drugiego dysku twardego może poczekać - pytanie czy miałeś ważne dane na partycji.

Z FATA to dane umiem wyciągnąć ale z ntfs-a to nie za bardrzo :P

Sprubój wyjąć z laptopa dysk twardy i podpiąć jako drugi do kompa biurkowego (TYKLO MUSI BYC XP) - ściągasz sobie dane z dysku ( powinno się udać ) a potem ...jazda - floppy (win98 systemówka) - fdisk (zmiana NTFS na fat32 i podział na partycje) - format C: (jeśli zrobisaz więcej to D: e: ) - i stawianie XP . . . noc jest długa
Powodzenia
  • 0

#16 Student

Student

Dyskretny

• Użytkownik
  • 24 postów
0
Neutralny

Napisano 14.12.2007 - 16:36

Widzę, że informatyk z Ciebie :wink:
Zacznę od tego, że z Krakowa jestem.

żaden BIOS czy pamięć nie ma wpływu na działanie systemów operacyjnych zainstalowanych na dysku - BIOS to tylko początkowe ustawienia urządzeń jako sprzętu a nie jako urządzeń logicznych

Tak zgodzę się z tym, tylko, że można ustawić coś w biosie tak, ze komputer nie zastartuje.

Zakup drugiego dysku twardego może poczekać - pytanie czy miałeś ważne dane na partycji.

Nie laptopa to używałem do celu przeglądania internetu i słuchanie muzyki całe 30gb to było na nim muzyki czyli nic ważnego nie przepadło.
Jak pisałem wcześniej kieszeni nie mam więc nie sprawdzę z tym,ale spróbuje to

Spróbuj wyjąć z laptopa dysk twardy i podpiąć jako drugi do kompa biurkowego (TYLKO MUSI BYĆ XP) - ściągasz sobie dane z dysku ( powinno się udać ) a potem ...jazda - floppy (win98 systemówka) - fdisk (zmiana NTFS na fat32 i podział na partycje) - format C: (jeśli zrobisz więcej to D: e: ) - i stawianie XP . . . noc jest długa

Zobaczę co z tego wyjdzie tak jak pisałeś zapowiada się robota do późnej nocy :)
Aha i masz wielkiego + zobaczymy co to da.
  • 0