Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie
        LICEUM        

Mam prośbę o opracowanie układu współzędnych

Funkcje

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 pagitago

pagitago

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 2 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15.05.2018 - 21:35

Cześć :shifty: Jestem prawnikiem, więc z góry przepraszam za pytanie:)

Myslę jednak, że tylko matematyk mi pomoze :shifty: 

 

Opracowałem pewien wzór, jak obliczyc alimenty przy tzw. pieczy naprzemiennej  :wave: 

Najpierw wyceniam koszty utrzymania dziecka i niech to będzie np. 1000 zł

 

1) Następnie ustalam, ile kosztuje utrzymanie dziecka podczas pobytu u każdego z rodziców

50 dni (przez które dziecko przebywa u ojca): 365 dni w roku  ≈ 0,14, co oznacza, że procentowy udział ojca w pieczy naprzemiennej wynosi 14%.

315 dni (przez które dziecko przebywa u matki): 365 dni w roku ≈ 0,86, co oznacza, że procentowy udział matki w pieczy naprzemiennej wynosi 86%. 

(oczywiscie co 4 lata mamy rok przestępny, ale to szczegół)

 

2) Następnie ustalam, ile wynoszą koszty utrzymania dziecka podczas pobytu u każdego z rodziców;

  1. 1000 x 14% = 140 zł, co stanowi konieczny dla ojca koszt utrzymania dziecka,
  2. 1000 x 86% = 860 zł, co stanowi konieczny dla matki koszt utrzymania dziecka.

3) Kolejnym etapem jest ustalenie, ile każdy z rodziców rzeczywiście może łożyć na dziecko

(zakładajac że ojciec zarabia 2000 zł zaś matka 3500, sumuję te dochody i dokonuję następujących obliczeń)

2000:5500≈0,36x100=36%, 1000 x 36%=360 zł - to kwota jaką może rzeczywiście łożyć ojciec

3500:5500≈0,64x100=64%, 1000x 64%=640zł - to kwota jaką rzeczywiście może łożyć matka

 

4)  teraz ustalić należy wysokość raty alimentacyjnej z określeniem, który z rodziców uprawniony będzie do odbioru świadczeń. W opisywanym przykładzie będzie to matka dziecka, która uzyska alimenty w kwocie 220 zł, co wynikać będzie z następującej operacji;

  1. 140 – 360= - 220 zł
  2. 860 – 640= 220 zł.

I tu moja gorąca prośba. Chciałbym prosić kogoś o pomoc w przygotowaniu czegoś na kształt układu współrzędnych, gdzie bez operacji matematycznych możnabyłoby ustalić procentowo możliwości zarobkowe każdego z rodziców oraz udział w pieczy naprzemiennej. Czy da się w ogóle coś takiego opracować? Proszę o pomoc. Dla przykłady japonczycy przygotowali taki układ współrzędnych, gdzie w pionie sa zarobki (zobowiązanego) ojca, a w poziomie zarobki (uprawnionej do alimentów matki). W japonii jednak układ może być prostszy, gdyż tam tylko matka wykonuje władzę rodzicielską a ojciec placi. U nas władzę mogą mieć oboje rodzice i oboje mogą naprzemiennie wykonywać pieczę… może ktoś mi pomoze tutaj lub na privie J

Załączone miniatury

  • tabela.jpg

Użytkownik pagitago edytował ten post 15.05.2018 - 21:48

  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 Jarekzulus

Jarekzulus

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 4210 postów
3410
Profesor
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24.05.2018 - 06:54

W jakiej formie Ty chcesz to mieć? Papierowej? coś jak suwak logarytmiczny... papierowy?

 

czy może arkusz kalkulacyjny ale jeśli tak to można by i napisać krótki program w Excelu choć to chyba za dużo powiedziane program


  • 0

:wave: :wave: :wave: Jeśli rzuciłem choć promyczek światła na problem który postawiłeś - podziękuj. pre_1433974176__syg.jpgNad kreską


#3 pagitago

pagitago

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 2 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17.02.2019 - 10:39

Hej :) Przepraszam ze się nie odzywałem :) Chiałbym zeby było to tak opracowane, że totalny laik spojrzałby w tabelkę, dopasował do siebie pewne wartości i wychodziłoby mu ile ma placic... nie mam jednak pomysłu czy coś takiego da się w ogole zrobić ... 

PS przepraszam ze dopiero odpisuje ale mialem problemy z zalogowaniem.

Cały problem ze chciałbym mieć to w formie papierowej, ponieważ chciałem dodac to jako załącznik do publikacji:) Taka pomoc... jesli sprawdzi się w praktyce wtedy moglbym dopiero pomyslec o "programie"... dlatego narazie tylko badam grunt...

Jak cos to proszę o kontakt na maila j.m.lukasiewicz@wp.pl:)


  • 0