Skocz do zawartości

•  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie
        STUDIA        

Szczególna Teoria Względności

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szostek

Szostek

Ułamek

• Użytkownik
  • 17 postów
2
Neutralny

Napisano 21.12.2017 - 04:14

Wszystkim zainteresowanym Szczególną Teorią Względności polecam artykuł, w którym pokazujemy naszą metodę wyprowadzania dynamik dla tej teorii.

Wer. POL: Metoda wyprowadzania licznych dynamik w Szczególnej Teorii Względności
Wer. ENG: Derivation method of numerous dynamics in the Special Theory of Relativity
(aby pobrać kliknąć PDF)

Jest to kolejne poważne podważenie STW Einsteina. Okazuje się, że dynamika, którą zaproponował Einstein jest tylko jedną z nieskończenie wielu możliwych. Co więcej nie znam żadnych dobrze zweryfikowanych eksperymentów, które pozwalają wybrać jedną z nich jako prawidłowy model rzeczywistych procesów. Jest bardzo wątpliwe, aby uznawana obecnie Einsteinowska dynamika STW była tą wyjątkową i akurat ona była zgodna z możliwymi eksperymentami :)

Byłem niedawno na 44 Zjeździe Fizyków Polskich, gdzie podważaliśmy prawdziwość wzoru E=mc2. A oto streszczenie artykułu, nad którym jeszcze pracujemy, z zawartym głównym przesłaniem :)
E=mc2 jako składowa energii kinetycznej w prawie dla energii kinetycznej

Jeżeli ktoś zna jakieś poważne wyprowadzenie zależności pomiędzy masą i energią (E=mc2), to bardzo o nie proszę. Z góry wiem, że takiego wyprowadzenia nie da się w ramach relatywistyki przeprowadzić, ale chciałbym wszystkie propozycje poddać analizie.

Wzór E=mc2 jest najbardziej kompromitującym błędem Einsteina i jego wyznawców.

• 1

Afroman

Kombinator

• Użytkownik
3

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 Jarekzulus

Jarekzulus

Wielki Analityk

• +Mods
  • Redaktor
  • 3464 postów
3055
Profesor

Napisano 22.12.2017 - 08:01

Wzór E=mc2 jest najbardziej kompromitującym błędem Einsteina i jego wyznawców.

Wie Pan jednak dokładnie - pewnie lepiej niż ja nie fizyk, że ten wzór w oryginale jest dłuższy (tj. E=mc^2 to tylko jego uproszczenie)  - to tak jeśli chodzi o ścisłość.

E2całkowita =  m2spoczynkowa c4 + p2c2

Ekinetyczna = Ecałkowita reliatywistyczna - Espoczynkowa 

Ekinetyczna = mcałkowita relatywistyczna c2 - mspoczynkowa c2

to zresztą też chyba tylko przybieżenia - nie moja działka - szczegółów nie znam.

Artykuł przeczytam - może rozwinę swoje horyzonty :)

• 0

:wave: :wave: :wave: Jeśli rzuciłem choć promyczek światła na problem który postawiłeś - podziękuj. pre_1433974176__syg.jpgNad kreską

#3 Szostek

Szostek

Ułamek

• Użytkownik
  • 17 postów
2
Neutralny

Napisano 26.12.2017 - 08:15

Przytoczyłeś wzory, które są w fizyce wyssane z palca, czyli:

Espoczynkowa = mspoczynkowa c2

Ecałkowita reliatywistyczna = mcałkowita relatywistyczna c2

Całą tą koncepcję stworzył Einstein w 1905 roku, gdy opublikował błędne wyprowadzenie zależności pomiędzy masą i energią.

Błąd Einsteina polegał na założeniu dowodzonej tezy, co wykazał Ives Herbert E. w artykule Derivation of the Mass-Energy Relation (Wyprowadzenie relacji Masa-Energia), Journal of the Optical Society of America, Vol. 42, No. 8, 540-543, 1952.

W książce Szczególna Teoria Eteru, w rozdziale 4.5 pokazaliśmy błąd w innym wyprowadzeniu tego związku pomiędzy masą i energią.

Nie ma ani jednego prawidłowego wyprowadzenia zależności pomiędzy masą i energią, ponieważ nie można tego zrobić w ramach Szczególnej Teorii Względności, jak się powszechnie, niestety, uważa w fizyce.

• 0