Skocz do zawartości

•  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Prawdopodobieństwo w zbiorze nieskończonym.

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kumek

kumek

Wymierny

• VIP
  • 66 postów
3
Neutralny

Napisano 08.06.2008 - 18:12

Mam takie pytanie.

Jakie jest prawdopodobieństwo trafienia liczby n\large w zbiorze liczb rzeczywistych.
Czy jest wogóle coś takiego :?:
  • 0

Afroman

Kombinator

• Użytkownik
3

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 piotrek3093

piotrek3093

Dyskretny

• Użytkownik
  • 22 postów
0
Neutralny

Napisano 20.10.2008 - 16:19

intuicyjnie powiedziałbym, że jest to
  \frac{1}{\infty}
  • 0

#3 Akral

Akral

Dyskretny

• Użytkownik
  • 23 postów
0
Neutralny

Napisano 22.10.2008 - 20:01

Właściwie jak dla mnie to masz racje, bo przecież liczb masz nieskończoność :]

Szczerze mówiąc zdiwiłbym się, gdyby czegoś podbnego nie było. Przecież szansa jest zawsze, tylko że niezwykle mała.
  • 0

#4 niki87

niki87

zła i wredna :)

• $Jr Admin
  • Redaktor
  • 5950 postów
1512
Starszy Wykładowca II

Napisano 22.10.2008 - 20:16

owszem, tyle, ze jak już tak rozmyślamy to trzeba by zauważyć, ze nieskończoność nie jest równa nieskońconości.. wkońcu to samo prawdopodobieństo tyle, że zastępując liczby rzeczywiste naturalnymi też można zapisać jako \frac{1}{\infty} a jednak szanse trafienie tym drugim przypadku są raczej dużo większe :D dlatego na bym w mianowkiku nie umieszczała symbolu \infty lecz moce poszczególnych zbiorów odpowiednio licb rzeczywistych i naturalnych cyli w pierwszym przypadku chyba powinno być \frac{1}{\aleph_0}

ale to tylko taka moja myśl :)
  • 0

MimeTex
Regulamin
Klikając Dołączona grafika mówisz DZIĘKUJĘ

#5 darlove

darlove

Druga pochodna

• VIP
  • 131 postów
44
Mały Pomocnik II

Napisano 18.03.2009 - 12:06

owszem, tyle, ze jak już tak rozmyślamy to trzeba by zauważyć, ze nieskończoność nie jest równa nieskońconości.. wkońcu to samo prawdopodobieństo tyle, że zastępując liczby rzeczywiste naturalnymi też można zapisać jako \frac{1}{\infty} a jednak szanse trafienie tym drugim przypadku są raczej dużo większe :rolleyes: dlatego na bym w mianowkiku nie umieszczała symbolu \infty lecz moce poszczególnych zbiorów odpowiednio licb rzeczywistych i naturalnych cyli w pierwszym przypadku chyba powinno być \frac{1}{\aleph_0}

ale to tylko taka moja myśl :)

Chyba nie macie racji do konca. Jesli obierzemy za \Omega zbior \mathbb{N}, wowczas jesliby c jest lub nie jest 0 otrzymana "funkcja prawdopodobienstwa" nie jest prawdziwa funkcja prawdopodobienstwa, bo nie sumuje sie do 1 na naturalnej partycji zbioru \mathbb{N}. Nie ma czegos takiego jak losowanie ze zbioru \mathbb{N} z rownym prawdopodobienstwem. Zalozenie takie prowadzi do sprzecznosci w ramach teorii prawdopodobienstwa. Sorry.
  • 0