Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

- - - - -

czy każdy matematyk radzi sobie z każdym działem?

nauka matematyk działy matematyki każdy matematyk matematyka

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_anonimowy.1992_*

Gość_anonimowy.1992_*
  • Gość

Napisano 04.09.2016 - 15:40

tak jak w temacie, wydaje się oczywiste że nie każdy matematyk musi radzić sobie z każdym działem jednakowo. Jednak, jeżeli wszystko wiąże się w jedną całość może, matematycy radzą sobie z każdym działem????


  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 Jarekzulus

Jarekzulus

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 4210 postów
3410
Profesor
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04.09.2016 - 21:46

Mając prawo jazdy kat. B znasz przepisy ruchu drogowego, wiesz też jak uruchomić i prowadzić samochód (pojazd silnikowy), ale... aby poprowadzić ciężarówkę legalnie i z naczepą potrzeba Ci prawa jazdy na inną kategorię.

 

Dochodzi jeszcze kwestia talentu i zwłocznej pracy. Nie musisz mieć wymaganej kategorii by umieć jeździć. Prawo jazdy umożliwia Ci jedynie prowadzenie legalnie

 

ok dość tych porównań :)

 

W tym przypadku jest podobnie: Nie każdy absolwent matematyki (jak każdej  dziedziny) był orłem z każdego przedmiotu (właściwie takich orłów jest mało). Dlatego też nie każdy radzi sobie z każdym działem, może mieć jednak większą lub mniejszą wiedzę z każdego działu jeśli wykaże chęć nauki i regularnie powiększa wiedzę.

 

Faktem jest również, że wiele rzeczy można dowieść na gruncie kilku dziedzin. Więc jeśli jesteś dobry w jednej dziedzinie łatwiej jest Ci zostać nim w innej.

 

I może jeszcze jeden przykład:

Zdobycie czarnego pasa w pierwszej sztuce walki zajmuje dobrych kilka lat, zdobycie drugiego też może drochę zająć ale następne przychodzą coraz łatwiej. Masz już wytrenowane ciało, wystarczy poznać technikę i można mieć ich.... siedem https://pl.wikipedia...chael_Jai_White albo i dziesięć :bigshock:

 

Trening czyni mistrza w każdej dziedzinie :)


Użytkownik Jarekzulus edytował ten post 05.09.2016 - 10:29

  • 0

:wave: :wave: :wave: Jeśli rzuciłem choć promyczek światła na problem który postawiłeś - podziękuj. pre_1433974176__syg.jpgNad kreską