Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie
        STUDIA        

Równia pochyła



  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 bele69

bele69

    Wymierny

  • Użytkownik
  • 50 postów
1
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03.12.2014 - 18:02

Witam
Pomógł by mi ktoś z dokończeniem poniższego zadania nie wiem jak obliczyć podpunkt b). Zrobiłem podpunkt a) oraz c) lecz nie wiem czy poprawnie.

Zjeżdżalnia dla dzieci ma długość 5m i kąt nachylenia 30o do poziomu. Dziecko o masie 20kg zaczyna zjeżdżać z góry bez prędkości początkowej i po pewnym czasie znajduje się na dole. Współczynnik tarcia między ubraniem dziecka a powierzchnią zjeżdżalni wynosi 0,2.
a) Jaką pracę wykonała siła tarcia podczas ruchu b) Jaka była prędkość dziecka, gdy znalazło się ono na końcu zjeżdżalni ? 
c) Jak długo trwał ruch dziecka na zjeżdżalni ?              [Odp. a)-100 x (pierwiastek z 3) J,b) 2,6 m/s c) 1,7s ]

Odnośnik do zdjęcia:
http://zapodaj.net/7...2a48b6.jpg.html

a)                                                                   c)

T=R x 0,2                                                            (długość) L= 1/2 at2
T=mg cos alfa x 0,2                                               t= (2L/a) pierwiastek

T= 33,982 N                                                           t= (2x5/3,2) pierw

W=33,982 N x 5 m =169,914 J                               t= 1,767 s


Zadanie okazało się, że jest dobrze zrobione, różnice wynikają z liczenia g=9,81m/s / g=10m/s2

Prędkość wychodzi około 5 m/s.

Dzięki Janusz


Użytkownik bele69 edytował ten post 03.12.2014 - 18:03

  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55





Tematy podobne do: Równia pochyła     x