Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie
        LICEUM        

Blackjack c++



  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
1 odpowiedź w tym temacie

#1 b588713

b588713

    Ułamek

  • Użytkownik
  • 9 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30.10.2014 - 23:17

Witam, przymierzam się do zrobienia prostego blackjacka w c++. Zastanawia mnie co trzeba zrobić by program losował karty  oraz znał ich wartość. Tzn mamy zestaw kart {2,3,4,5,6,7,8,9,Walet,Dama,Król,As}, karty z liczbami mają taką wartość jak wskazuje ich nazwa (np karta 2 ma wartość 2), a walet,dama,król i as mają wartość 10. Zależy mi na tym by program losował jedną kartę (np Król) i by do niej była od razu przypisana wartość (w przypadku króla jest to wartość 10). Mam nadzieję że to co napisałem jest w miarę zrozumiałe :D


  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 simon22

simon22

    Nowicjusz

  • Jr Użytkownik
  • 1 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18.05.2015 - 12:22

Jeżeli używasz C++ to powinieneś wiedzieć, że jest on między innymi językiem obiektowym, co po samej nazwie tego paradygmatu sugeruje, że możesz posługiwać się obiektami tworząc ich klasy. Aby przechowywać w prosty sposób informacje o kartach możesz stworzyć klasę powiedzmy Karta, a w niej pola odpowiadające za wartość, ewentualnie kolor. Przykład takiej klasy to:

class Karta
{
   public:
      int wartosc;
      int kolor;
};

Oczywiście, typy zmiennych przechowujących wartość i kolor karty możesz dobrać to własnych potrzeb, inta użyłem tylko dla ogólnej idei. Teraz musisz utworzyć funkcję, która wylosuje ci wszystkie karty i zapisze je do np. tablicy, listy lub wektora. To już zależy od twojej wizji.


  • 0





Tematy podobne do: Blackjack c++     x