Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Granice oraz szeregi, problem z zadaniami

STUDIA matematyka

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
1 odpowiedź w tym temacie

#1 serwi

serwi

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 1 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08.12.2013 - 12:36

Witam, to mój pierwszy post icon_smile.gif 

Proszę o pomoc przy tych zadaniach, kompletnie nie wiem jak się za nie zabrać, próbowałem uczyć się z podręczników podanych przez wykładowców, tj. Fichtenholz "Rachunek różniczkowy i całkowy" oraz podręcznika Leji o tym samym tytule. Próbowałem także "eTrapeza" jednak w małym stopniu pokrywa się on z materiałem, który muszę umieć. Próbowałem także szukać rozwiązań oraz podręczników w internecie, jednak z negatywnym skutkiem. Poniżej zamieszczam zadania, z góry dziękuje za każdą odpowiedź. Nie oczekuję, że rozwiązane zostaną wszystkie zadania, ponieważ jest ich dużo, prosiłbym także o podanie tytułów podręczników, po lekturze których byłbym w stanie sam rozwiązać te zadania. Czy sporym problemem jest to, że nie zdawałem rozszerzonej matury z matematyki?

 

http://wstaw.org/m/2...0131120_003.jpg

 

  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 Kinia7

Kinia7

    Wielki Analityk

  • ^Przyjaciele
  • 3137 postów
424
Instruktor II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30.12.2015 - 14:05

II.1.1.1.
\lim_{n\to\infty}\(\sqrt{n+a}-\sqrt{n+b}\)=\lim_{n\to\infty}\fr{\(\sqrt{n+a}-\sqrt{n+b}\)\(\sqrt{n+a}+\sqrt{n+b}\)}{\(\sqrt{n+a}+\sqrt{n+b}\)}=\lim_{n\to\infty}\fr{\(\sqrt{n+a}\)^2-\(\sqrt{n+b}\)^2}{\sqrt{n+a}+\sqrt{n+b}}=
=\lim_{n\to\infty}\fr{n+a-(n+b)}{\sqrt{n+a}+\sqrt{n+b}}=\lim_{n\to\infty}\fr{a-b}{\sqrt{n+a}+\sqrt{n+b}}=\fr{a-b}{\infty}=0
pozostałe przykłady umieść w oddzielnych tematach

  • 0