Skocz do zawartości

•  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Szukam książki w pdf...

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarekzulus

Jarekzulus

Wielki Analityk

• +Mods
  • Redaktor
  • 3410 postów
3046
Profesor

Napisano 19.11.2013 - 13:17

Witam

Nie zauważyłem podobnego tematu (no chyba że przeoczyłem) więc postanowiłem napisać. Może też inni skorzystają  - poszukiwania czas zacząć

Poszukuję książek (pdf lub podobny format)

- Gleißner, W. and Zeitler, H. "The Reuleaux Triangle and Its Center of Mass."

- Yaglom, I. M. and Boltyanskii, V. G. Convex Figures, New York: Holt, Rinehart, & Winston, 1961

- Rademacher, H. and Toeplitz, O. "The Enjoyment of Mathematics: Selections from Mathematics for the Amateur" Princeton, NJ: Princeton University Press, 1957

- Gardner, M. "Mathematical Games: Curves of Constant Width, One of which Makes it Possible to Drill Square Holes."

- Sang Y.Yan - Teoria liczb w Informatyce

- Hugo Steinhaus - Kalejdoskop matematyczny

- I.M.Jagłom, W.G Bołtiański - Figury wypukłe

- Jogn Bryant, Chris Sangwin - How Round Is Your Circle?: Where Engineering and Mathematics Meet

- Łazar' Aronowicz Lusternik - Wypukłyje figury i mnogogranniki - Moskwa 1955 (nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem z cyrylicy)

- H.Rademacher, O.Toeplitz O liczbach i figurach

- D.G Ball A generalisation of \pi, Math Gazette, 57 (1973)

- D.Griffitsh, D.Culpin, Pi-optimal polygons Math. Gazette 59 (1975)

lub ich odpowiedników (tłumaczeń itp.)

Użytkownik Jarekzulus edytował ten post 24.11.2013 - 18:50

• 0

:wave: :wave: :wave: Jeśli rzuciłem choć promyczek światła na problem który postawiłeś - podziękuj. pre_1433974176__syg.jpgNad kreską

Afroman

Kombinator

• Użytkownik
3

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 matma4u

matma4u

Admin Wszechmocny :)

• Administrator
  • Redaktor
  • 1224 postów
440
Instruktor II

Napisano 20.11.2013 - 11:52

W formacie .eps jest dostępna publikacja Gleißner, W. and Zeitler, H. "The Reuleaux Triangle and Its Center of Mass." - https://getinfo.de/a...LSE:RN079471124

John Bryant & Chris Sangwin: How Round Is Your Circle? - http://press.princet...pters/s8624.pdf

• 1

Regulamin

.

MimeTeX

.

Możesz dać innemu użytkownikowi pochwałę klikając na znak Dołączona grafika przy jego poście.

#3 mizeriasZ3

mizeriasZ3

Ułamek

• Użytkownik
  • 5 postów
0
Neutralny

Napisano 14.01.2014 - 22:02

spróbuj na torrenty.org lub na chomikuj.pl

• 0

#4 Jarekzulus

Jarekzulus

Wielki Analityk

• +Mods
  • Redaktor
  • 3410 postów
3046
Profesor

Napisano 13.04.2014 - 12:35

Witam

Czy posiada ktoś z was książkę autorstwa Jarosława Górnickiego "Okruchy matematyki"?

Od razu mówię, że ta z chomikuj jest wyzyskiem (30 zł/sms)

• 0

:wave: :wave: :wave: Jeśli rzuciłem choć promyczek światła na problem który postawiłeś - podziękuj. pre_1433974176__syg.jpgNad kreską

#5 Ereinion

Ereinion

Mega Rozkminiacz z Marsa

• $Jr Admin
  • 2102 postów
1006
Starszy Wykładowca I

Napisano 13.04.2014 - 13:23

Ta książka swego czasu była do kupienia w empiku.

• 0

#6 estrycoo

estrycoo

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 3 postów
0
Neutralny

Napisano 02.05.2014 - 19:36

Szukałeś na Allegro? Pamiętam, że kiedyś tam widziałam tą książkę za jakieś grosze.

• 0

Siła woli, trener personalny, prosto do celu, koniec z depresją http://www.rowno-waga.pl.

#7 Maja28

Maja28

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 1 postów
0
Neutralny

Napisano 28.02.2016 - 02:19

o czym jest ta książka?

• 0

#8 matma4u

matma4u

Admin Wszechmocny :)

• Administrator
  • Redaktor
  • 1224 postów
440
Instruktor II

Napisano 28.02.2016 - 13:13

o czym jest ta książka?

Okruchy matematyki

Zbiór artykułów adresowanych do młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów i wszystkich, którym obcowanie z matematyką sprawia przyjemność.

Teksty są zgrupowanych w 3 częściach o stopniowo wzrastającym poziomie trudności. Są tu omówione m.in. zagadnienia łatwe, jak trysekcja kąta czy konstrukcje wielokątów foremnych, trudniejsze, jak przeliczalność zbioru czy funkcja pi, oraz zaawansowane, jak problem Kakei czy twierdzenie Kakutaniego.

Zaprezentowane tu zagadnienia matematyczne, pochodzące z różnych okresów rozwoju ludzkości - od starożytności po wiek XXI, z biegiem lat stały się dziedzictwem kultury matematycznej, a niezwykle rzadko można je spotkać w podręcznikach szkolnych czy akademickich. Wszystkie te dość intrygujące problemy zostały przedstawione w sposób prosty i zrozumiały, przy czym rozwiązania jednych są elementarne, a inne problemy wciąż pozostają otwarte. Omawiając te ostatnie, autor starał się uwzględnić aktualny stan badań.

Kultura matematyczna jest to umiejętność pozwalająca nie zagubić się w technicznej stronie pojęć matematyki, w charakterystycznej dla matematyki obfitości formalizmów, w dostrzeganiu za abstrakcyjnymi rozumowaniami bardzo realnych (choć różnorodnych konkretów), w osobistym wreszcie stosunku do uzyskiwanych rezultatów - słowem, umiejętność dostrzegania struktury a nie detali.

(z Przedmowy dr. hab. Marka Kordosa, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego)

Źródło:http://ksiegarnia.pw...68478022,p.html

Na allegro z wysyłka jest za 15zł: http://allegro.pl/go...5987358396.html

W formatcie pdf nigdzie nie znalazłem

• 0

Regulamin

.

MimeTeX

.

Możesz dać innemu użytkownikowi pochwałę klikając na znak Dołączona grafika przy jego poście.

#9 nadia30

nadia30

Nowicjusz

• Jr Użytkownik
  • 2 postów
0
Neutralny

Napisano 30.06.2016 - 11:45

poszukaj jej na chomiku

a na torentach?

• 0