Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Jeździcie na konkursy matematyczne?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Waclaw

Waclaw

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 2 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28.06.2013 - 09:04

Jeździcie na konkursy matematyczne? Nie chodzi mi o takie szkolne, tylko coś dla starych wyjadaczy. Ja sobie myślę, żeby się na taki wybrać, ale mój poziom obecnie jest średni, jednak gdybym przysiadł (bo miałbym mobilizację), to coś mógłbym się doszkolić, bo zawsze byłem chłopak zdolny.


  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 Oluunka

Oluunka

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 1274 postów
439
Instruktor II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 28.06.2013 - 11:29

co masz na myśli mówiąc "dla starych wyjadaczy"?


  • 0

Regulamin

MimeTex


Jeśli klikniesz znak rep_up.png powiesz DZIĘKUJĘ !


#3 Ereinion

Ereinion

    Mega Rozkminiacz z Marsa

  • $Jr Admin
  • 2104 postów
1008
Starszy Wykładowca I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28.06.2013 - 13:41

Kiedyś się jeździło, stare dobre czasy. A doszkolić się zawsze warto, chociaż jeśli jesteś już w liceum i dopiero zaczynasz, to na poważne konkursy może być trochę za późno.


  • 0

#4 Cornelio

Cornelio

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 2 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01.07.2013 - 11:27

Stary wyjadacz to taki ktoś, kto jest znany w branży / w środowisku i zna się na tym co robi. Ja kiedyś zgłosiłem się na jakiś konkurs wojewódzki, coś tam "pitagoras bla bla", ale z dość marnym skutkiem, dlatego raczej już się nie wybieram ;)


  • 0

#5 Oluunka

Oluunka

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 1274 postów
439
Instruktor II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 01.07.2013 - 17:40

a czy ktoś taki nie może brać udziału w konkursach szkolnych?


  • 0

Regulamin

MimeTex


Jeśli klikniesz znak rep_up.png powiesz DZIĘKUJĘ !


#6 niki87

niki87

    zła i wredna :)

  • $Jr Admin
  • Redaktor
  • 5953 postów
1512
Starszy Wykładowca II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05.07.2013 - 09:51

jak najbardziej może jeśli tylko chce... osoba która bierze udział w konkursach wojewódzkich itp. zwykle zaczyna od tych szkolnych również :P

 

co do mnie to za danych czasów (gimnazjum, liceum) troszkę się w tym bawiłam ale to było 100 lat temu :D


  • 0

MimeTex
Regulamin
Klikając Posted Image mówisz DZIĘKUJĘ


#7 Oluunka

Oluunka

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 1274 postów
439
Instruktor II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05.07.2013 - 15:55

troszkę było takich z rangą, podstawówka to kangur, potem już moje szkoły tego nie ciągnęły, ale wiem że wiele osób bierze w tym udział od podstawówki do liceum. Gimnazjum to zDolny Ślązak (tytuł laureata daje 100% na egzaminie gimnazjalnym) a do tego KO-MA (ten też jest od podstawówki do liceum), no a w liceum największy prestiż ma na pewno OM.


  • 0

Regulamin

MimeTex


Jeśli klikniesz znak rep_up.png powiesz DZIĘKUJĘ !


#8 Bester

Bester

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 3 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26.07.2013 - 13:10

Mam brata, młody ma 15 lat, jeździ po różnych takich konkursach, typu: konkurs jakiegoś stowarzyszenia, konkurs o dyplom wójta i takie różne. Obecnie ze stypendiów jakie tam powygrywał, ma więcej niż niejeden z nas na pensję. Młody jest naprawdę dobry w te klocki, startuje ze starszymi i zajmuje godne miejsca. Ja niestety trochę się zaniedbałem w pewnym momencie i później już było za późno////


  • 0

Odwieczna zagadka 2 + 2 x 2 ;)


#9 KacperKonopek

KacperKonopek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 1 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30.07.2013 - 13:01

Kiedyś w gimnazjum zawsze był co roku Sokrates czy coś podobnego i tam jeździłem ale nic wielkiego nie osiągnełem ciekawe czy jeszcze to funkcjonuje !!!


  • 0

#10 krolikbuks

krolikbuks

    Wymierny

  • Użytkownik
  • 65 postów
28
Mały Pomocnik I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03.08.2013 - 13:25

W tym roku byłem w etapie wojewódzkim OMG i OIG (również w wojewódzkim). Mam zamiar w roku 2013/2014 startować w OMG, OM i OIG :)


  • 0

#11 bb314

bb314

    miła suczka

  • $Jr Admin
  • Redaktor
  • 4000 postów
5064
Profesor
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05.08.2013 - 19:17

MISTRZOSTWA  W  GEOMETRII  ELEMENTARNEJ
 
 
 
W tym roku udział wzięło ok. 100 osób z całej Polski.
 
XI MISTRZOSTWA  WROCŁAWIA  W  GEOMETRII  ELEMENTARNEJ  CZERWIEC  2013
 
Zad. 1
W trójkącie ABC poprowadzono środkowe AL i BM przecinające się w K. Wierzchołek C leży na okręgu przechodzącym przez K, L, M. Wykaż, że środkowa CN tworzy z bokami AC i BC takie same kąty jak pozostałe środkowe z bokiem AB.
Zad.2
W okrąg wpisano czworokąt którego boki mają długości a, b, c i d. Oblicz stosunek przekątnych czworokąta.
Zad.3
Przez punkt D na boku AB w trójkącie ABC poprowadzono równoległą do AC przecinającą bok BC w E. Wykaż, że AE, CD i środkowa BM przecinają się w jednym punkcie.
Zad.4
Odcinek łączący środki podstaw trapezu (tzw. druga linia średnia) ma długość równą połowie różnicy długości podstaw. Oblicz sumę kątów przy dłuższej podstawie trapezu.
Zad.5
W czworokącie ABCD przez środek przekątnej BD poprowadzono równoległą do przekątnej AC, przecinającą bok AB w punkcie E. Wykaż, że odcinek CE dzieli czworokąt na figury o równych polach.
Zad.6
W trójkącie prostokątnym dwusieczna kąta prostego dzieli przeciwprostokątną na odcinki o długościach a i b. Oblicz pole kwadratu, którego bokiem jest ta dwusieczna.
Zad.7
W trójkącie ABC poprowadzono środkowe AL i BM przecinające się w K. Wierzchołek C leży na okręgu przechodzącym przez K, L, M. Oblicz długość środkowej CN wiedząc, że AB = a.
Zad.8
W trójkącie ABC na boku AC obrano D i E tak że AB=AD i BE=CE ( E leży między A i D).  Punkt F – środek łuku BC (nie zawierającego A) okręgu opisanego na trójkącie ABC. Wykaż, że punkty B, E, D, F są współliniowe.
Zad.9
Na płaszczyźnie dany jest okrąg ,punkt A wewnątrz okręgu i punkt B   A. Rozważmy wszystkie okręgi przechodzące przez B oraz X i Y gdzie XY jest dowolną cięciwą wyjściowego okręgu zawierającą A. Wykaż, że środki tych okręgów leżą na jednej prostej.
Zad.10
Okręgi S1 i S2 o środkach O1 i O2 przecinają się w A i B. Okrąg przechodzący przez O1, O2 i A przecina wtórnie okrąg S1 w D, okrąg S2 w E, a prostą AB w C. Wykaż, że  CD = CE = CB.
Zad.11
Okręgi S1 i S2 o środkach O1 i O2 przecinają się w A i B. Półproste O1B i O2B przecinają odpowiednie okręgi w E i F. Przez B prowadzimy prostą równoległą do EF. Przecina ona okręgi w M i N. Wykaż, że MN = AE + AF.
\ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ :shifty: \ :shifty:

 


  • 0

\ \
\ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ Jeśli chcesz powiedzieć \ \ DZIĘKUJĘ \ \ lub \ \ ŁAŁ \ \  to zaloguj się i kliknij znak\ rep_up.png\ nad kreską.\bl\ \ \ \nearrow
..
..
..
..
..
..


#12 Ereinion

Ereinion

    Mega Rozkminiacz z Marsa

  • $Jr Admin
  • 2104 postów
1008
Starszy Wykładowca I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06.08.2013 - 05:28

Te zadania w sumie powinny być w oddzielnym temacie wstawione, bo nijak się mają do głównego wątku rozmowy, natomiast fajnie, że robią w Polsce konkursy tylko z geometrii. Ja swojego czasu jak chciałem geometrię poćwiczyć to robiłem zadania z olimpiady Sharygina. (sharygin geometry olympiad wpisać w google i coś tam się pojawi)


  • 0

#13 Goszaaa

Goszaaa

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 2 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Kobieta

Napisano 09.09.2013 - 17:23

Ja to zazdroszczę tym osobą które umieją matematykę, kurcze ja to zawsze miałam z nią problem. I mam do tej pory, więc nawet takie zadania są dla mnie czarną magią:)


  • 0

#14 PiotrNowinka

PiotrNowinka

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 1 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02.02.2014 - 15:09

Ja pamiętam jak giedyś był na 2 taki program Szalone Liczby edukacyjny dla mnódzieży i z naszej szkoły koleżanka brała tam udział. Szkoda że teraz nie ma takich turniejów tylko jakieś głupawe teleturnieje :(


  • 0

#15 Matika

Matika

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 1 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Kobieta

Napisano 20.02.2014 - 16:55

Są konkursy i teraz, moja córka startuje na razie w takich szkolnych. Ja nie miałam głowy do matmy, wolę polski i biologię.


  • 0

#16 Jae8829

Jae8829

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 1 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03.03.2014 - 22:01

Juz nie nie ta głowa ;D


  • 0

#17 widlowy

widlowy

    Ułamek

  • Użytkownik
  • 5 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28.03.2014 - 12:37

Brałem udział w Knagurach, nie wiem czy to jeszcze jest organizowane


  • 0

#18 cebulskaka

cebulskaka

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 3 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12.04.2014 - 11:31

Też brałam udział w kangurach, teraz już nie mam do tego głowy:-)


  • 0

#19 estrycoo

estrycoo

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 3 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Kobieta

Napisano 02.05.2014 - 19:43

Kongury nadal są organizowane, w ostatnim nawet brałam udział :)


  • 0

Siła woli, trener personalny, prosto do celu, koniec z depresją http://www.rowno-waga.pl.


#20 dora333

dora333

    Nowicjusz

  • Jr Użytkownik
  • 3 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17.04.2015 - 12:19

Swoje czasu sie jeździło :) ale juz nie te lata :D


  • 0