Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Studia w IM na UWr czy na WPPT PWr?

matematyka

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oluunka

Oluunka

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 1274 postów
439
Instruktor II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10.08.2012 - 12:59

Witam Was :) Być może trochę panikuję, ale temat "co po liceum" nie daje mi spać. Ostatnio doszłam do wniosku, że może w końcu przestanę uciekać przed matmą, tylko ja trochę "oswoję" i gdy po raz n-ty przeglądałam strony Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego wpadło mi do głowy "A może by tak matematyka + finanse? W końcu tyle banków jest na świecie i nie zapowiada się, żeby ludzie przestali używać pieniędzy, a mnie zawsze kręciła schludna, precyzyjna robota". No i wynalazłam: na UWr nazywa się to "Matematyka w ekonomii i ubezpieczeniach", specjalizację się ma już po licencjacie, na PWr jest to "matematyka finansowa i ubezpieczeniowa" i dostępna jest dopiero na studiach magisterskich. Moje pytanie jest takie: która uczelnia według was jest lepsza pod względem nauczania matematyki (ja miałam okazję przebywać tylko na kilku imprezach matematycznych w IM, mam pozytywne wrażenia ale nie mam porównania z WPPT)? Czy ktoś się orientuje jak wygląda studiowanie matematyki na tych wydziałach, gdzie jest ciężej, czy można samemu sobie dobrać przedmioty? No i jeszcze jedno, powiedzcie mi, czy po takim kierunku będę miała szansę na pracę, która pozwoli mi na wynajęcie mieszkania i przetrwanie od wypłaty do wypłaty?
Mam jeszcze jedno pytanie - w jaki sposób po studiach z tą specjalizacją uzyskuje się uprawnienia nauczycielskie zarówno na PWr jak i UWr, ile to trwa, kiedy się je zdobywa, ile to kosztuje?

Będę wdzięczna za każdą radę :)
  • 0

Regulamin

MimeTex


Jeśli klikniesz znak rep_up.png powiesz DZIĘKUJĘ !


Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 niki87

niki87

    zła i wredna :)

  • $Jr Admin
  • Redaktor
  • 5953 postów
1512
Starszy Wykładowca II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10.08.2012 - 14:44

no to tak, porównac obu uczelni nie jestem w stanie, gdyż nie studiowałam na ani UWr ani PWr, jednak zwykle studiowanie na Politechnice i Uniwersytecie jest zupełnie inne, cieżko porównać gdzie jest ciężej, gdzie łatwiej, bo jest inaczej. Na co innego kładziony jest nacisk itp.

Co do pracy po matematyce to zobaczę jak uda mi się ją skończyć :D ale z tego co wiem, to moje koleżanki z roku i dwa lata wyżej które się juz obroniły (od specjalności nauczycielskiej po jakieś stosowane, finansowe itp) pracę znalazły dosć szybko... jednak jak wiadomo to wszystko się zmienia i czasem zalezy od szczęścia :)

Co do uzyskania uprawnień nauczycielskich to obecnie odkąd wymagana jest dwuprzedniotowość na licencjacie uczelnie nie prowadzą (zwykle) kursów pedagogicznych w czasie studiów (bo musiałyby tworzyć kursy dwuprzedmiotowe a to za dużo godzin łącznie) ale z tego co się orientuje później są studia podyplomowe umozliwiające uzyskanie takich uprawnień, bądź można zdobyć uprawnienia robiąc kurs pedagogiczny poza uczelnią.
  • 1

MimeTex
Regulamin
Klikając Posted Image mówisz DZIĘKUJĘ


#3 Oluunka

Oluunka

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 1274 postów
439
Instruktor II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10.08.2012 - 16:15

Nie wiem czy dobrze rozumiem, to znaczy, że żeby uzyskać uprawnienia nauczycielskie to trzeba uczyć dwóch przedmiotów?
  • 0

Regulamin

MimeTex


Jeśli klikniesz znak rep_up.png powiesz DZIĘKUJĘ !


#4 niki87

niki87

    zła i wredna :)

  • $Jr Admin
  • Redaktor
  • 5953 postów
1512
Starszy Wykładowca II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10.08.2012 - 17:50

tak, na licencjacie jest obecnie wymóg dwuprzedmiotowości (przynajmniej na Uniwersytetach nie wiem jak to jest na Politechnikach) - akurat tutaj jestem na bieżąco, bo sama kończę specjalność nauczycielską i obowiązkowo musieliśmy robić uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu. U mnie na roku akurat wyboru nie było(mat+inf), ale rok nizej pojawiła się już fizyka. Na niekórych uczelniach wybór jest całkiem sporo (informatyka, fizyka, chemia.. itp a nawet angielski :D )

Użytkownik niki87 edytował ten post 10.08.2012 - 17:56

  • 1

MimeTex
Regulamin
Klikając Posted Image mówisz DZIĘKUJĘ


#5 Oluunka

Oluunka

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 1274 postów
439
Instruktor II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11.08.2012 - 07:47

No dobra.... Dziękuję Ci niki87 :) Co do tych uprawnień to chyba napiszę do odpowiednich organów uczelni, może oni mi powiedzą jak to u nich wygląda, bo z tego co słyszę to co roku jest inaczej...

A czy ktoś może studiuje na którymś z powyższych wydziałów?
  • 0

Regulamin

MimeTex


Jeśli klikniesz znak rep_up.png powiesz DZIĘKUJĘ !