Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Zagadka matematyczna


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 motylek79

motylek79

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 3 postów
0
Neutralny

Napisano 08.10.2007 - 19:09

W szkole zadali nam następującą zagadkę:

Na kartonie rysujemy 13 pionowych odcinków o tej samej długości i oddalone o taką samą odległość. Przecinamy karton na ukos w taki sposób żeby linia ciecia przechodziła prez początek pierwszego odcinka i koniec ostatniego. Przesuwamy górną część tak aby ostatni odcinek zajął miejsce przed ostatniego. Powstaje 12 odcinków. Co się z stało z jednym odcinkiem?

Proszę o szybką pomoc : )
Pozdrawiam : *
  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 pietkamm

pietkamm

    Operator całkujący

  • VIP
  • 444 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08.10.2007 - 19:11

Zrób wsjo po kolei tak jak jest napisane a się dowiesz co się stało z 13 odcinkiem. :arrow:
  • 0
"Zupełnie nie żądam od świata, aby wielbił moje zalety. To byłaby zaledwie sprawiedliwość. Chcę, aby wielbił moje wady".

#3 MarkII

MarkII

    Operator całkujący

  • VIP
  • 487 postów
22
Mały Pomocnik I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08.10.2007 - 19:54

Trzynasty odcinek posłużył nam jako "budulec" i dzięki niemy uzyskaliśmy 12 odcinków, ale za to dłuższych niż wcześniejsze 13 odcinków.
  • 0
David Hilbert (1862-1943) wybitny niemiecki matematyk zapytany o jednego z byłych uczniów odpowiedział: "Ach, ten, został poetą. Na matematyka miał zbyt mało wyobraźni".

#4 motylek79

motylek79

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 3 postów
0
Neutralny

Napisano 10.10.2007 - 06:25

Spoko ja nie jestem aź tak tępa żeby nie wiedizć ze trzeba sobie to wyrysować i powycinać. Zrobiłam to tylko że moja pani od matmy chce mieć opisane co stało się z jednym odcinkiem. A ja nie wiem jak to opisać. Więc jeśli możecie to pomóźcie

Pozdr.

PS $MarkII One mają takie same długości po przecieciu i przsunieciu. Z tą długością też próbowałam.
  • 0

#5 pietkamm

pietkamm

    Operator całkujący

  • VIP
  • 444 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10.10.2007 - 13:41

Przesuwamy górną część tak aby ostatni odcinek zajął miejsce przed ostatniego.

To jest chyba odpowiedź. 13 odcinek zajął miejsce 12 xP.
  • 0
"Zupełnie nie żądam od świata, aby wielbił moje zalety. To byłaby zaledwie sprawiedliwość. Chcę, aby wielbił moje wady".

#6 motylek79

motylek79

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 3 postów
0
Neutralny

Napisano 10.10.2007 - 19:14

Też jej tak tłumaczyłam...ale ona..."przemyśl to jeszcze raz ...to bardzo proste."

Jakośnie bardzo kapuje gdzie popełniam błąd.... :arrow:

Pozdr.

Jak macie jakieś pomysły to piszcie :idea: ...w piątek jest ostateczny termin.... :roll:
  • 0





Tematy podobne do: Zagadka matematyczna     x