Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Metoda Grama-Schmidta...macierz przejścia .


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 laik

laik

    Ułamek

  • Użytkownik
  • 5 postów
0
Neutralny

Napisano 21.04.2008 - 12:05

Witam:)
Jak policzyć macierz przejścia? Proszę o wytłumaczenie krok po kroku)
Jak zbudowac nową ortonormalna baze w1 w2 w3 z kobninacji linowych wektorów {wi}.
Metrodą Grama-Schmidta?
  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 Gralcio

Gralcio

    Kombinator

  • VIP
  • 235 postów
37
Mały Pomocnik II
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21.04.2008 - 21:40

Z tego co pamiętam, w skrypcie dr Jurlewicz jest to całkiem składnie opisane.
A ortogonalizacja tak bez dokładnego rozpisywania... wybierasz sobie jakiś wektor i przyjmujesz go jako bazowy.
Potem bierzesz następny i odejmujesz rzut na ten, który już wziąłeś. Wynik bierzesz jako kolejny bazowy.
Od każdego kolejnego wektora odejmujesz rzuty na wszystkie już włożone do bazy. I tak do skutku. (W ten sposób zostaje Ci z tych wektorów tylko ich "ortogonalna" część, tę "należącą" do rozpiętej przez poprzednie wektory podprzestrzeni jakby wyrzucasz)

Jeśli jednak potrzebujesz wzorów, wpisz "Ortogonalizacja Grama-Schmidta", wyskoczy Ci link do wikipedii i potwierdzam, że jest tam to poprawnie opisane.

Co do macierzy przejścia... to musisz przechodzić z jakiejś bazy do jakiejś innej, ale we wspomnianym skrypcie też to jest.

Więc zamów sobie dzisiaj, rano odbierzesz, wszystko przeczytasz i będziesz "rządził"


PS. Przeczytałem swój post i już chyba wiem, dlaczego nie pozwolili mi wykładać algebry ^_^
  • 0
Używam opcji "Zobacz posty od ostatniej wizyty", gdzie widzę dział oraz TEMAT. Temat postaci "help zadanie" zignoruję, ale koło tematu "Izomorfizm/dowód" nie przejdę obojętnie.
Wyłącznie od Ciebie zależy, czy zainteresuje mnie Twoje zadanie