Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie
- - - - -

Studia niestacjonarne


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 KCN

KCN

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • 902 postów
366
Instruktor II
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14.02.2011 - 17:13

Jak niektórym wiadomo studiuję chemię na polśl.
Wiąże się z tym lekka absorbcja czasu w związku z czym ciężko jest obrac inny kierunek w dodatku będący na innym wydziale. Mając zajęcia ciągłe od 8 do 16 daje małe prawdopodobieństwo dopasowania się do drugiego kierunku, musiałyby byc tam zajęcia po 16 a są w tych samych godzinach (dla każdej grupy). Dodatkowo za 2 kierunek trzeba płacic od tego roku...
Chodzi mi oczywiście o matematykę.
Pomyślałem że mógłbym ją studiowac zaocznie na np uniwersytecie śląskim. Niestety patrząc na ich plan troche sie przeraziłem małą ilością przedmiotów matematycznych. Tu moje pytanie, czy takie studia są opłacalne, czy można się czegoś tam w ogóle nauczyc, czy jest to jedna wielka biba, gdzie nic sie nie robi a zaliczenia sie dostaje za free, czy też trzeba dużo doczytac samemu. Zależy mi na wiedzy czy mają tam jakieś wymogi i czy po ukończeniu takich studiów bede cokolwiek umiał czy bardziej mi sie opłaca samemu uczyc ?
  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 llena

llena

    Ułamek

  • Użytkownik
  • 14 postów
9
Mały Pomocnik I
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15.02.2011 - 06:59

Jeśli zależy Ci na wiedzy a nie na "papierku" to niestety ale pozostają studia dzienne. Zaoczne mają zazwyczaj okrojone godziny i trzeba się uczyć w domu, a nie na studiach. Zresztą materiału również jest dużo mniej. Ja studiuję drugi kierunek właśnie na studiach zaocznych i jak większość moich kolegów po innych kierunkach na różnych uczelniach mogę powiedzieć, że studia zaoczne niewiele uczą, poza uczeniem się jak samemu szukać materiałów i skąd samemu się uczyć. Oczywiście są wyjątki jak wszędzie, ale ja nie znam takiej uczelni.
  • 0

#3 KCN

KCN

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • 902 postów
366
Instruktor II
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15.02.2011 - 09:53

Ok uczenie się samemu spoko, jeśli wyznaczą mi materiał. Ale
Tu ważna różnica, czy ogólnie jest niższy poziom, czy jest okrojony materiał, trzeba sie dużo samemu uczyc a na egzaminach wymagają tyle co na dziennych ?
  • 0