Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rachunkowość - bilans i otwieranie kont

Ten temat został zarchiwizowany. Nie można odpowiadać w tym temacie.
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Slighty

Slighty

Ułamek

• Użytkownik
  • 5 postów
0
Neutralny

Napisano 10.01.2011 - 12:41

Czesc, w środe mam koło z Rachunkowości a nie mogę zrozumieć pewnego zadania... robię w czymś błąd i nie mogę znaleźć w czym...

oto zadanie :
Otwórz konta firmy A świadczącej usługi transportowe i zaksięguj operacje gospodarcze miesiąca stycznia, sporządź zestawienie obrotów i sald kont syntetycznych oraz bilans końcowy (wynik finansowy za styczeń ustal pozaewidencyjnie i pozostaw na poziomie wyniku brutto [o co tu w ogole chodzi?])

Stany początkowe kont : Kasa 15 000 , rachunek bankowy 20 000, kapitał zakładowy 50 000, kredyt bankowy obrotowy 10 000, rozrachunki z odbiorcami (naleznosci) 25 000

operacje :

1. Wystawiono rachunek za sprzedane usługi transportowe - 50 000
2. Otrzymano rachunek za usługi informatyczne - 4 000
3. Wyciąg bankowy potwierdził uregulowanie części zobowiązań za usługi informatyczne - 1 500
4. Zapłacono przelewem z rachunku bankowego :
a) ratę kredytu - 5 000
b) odsetki od kredytu - 1 000
5. Zakupiono do baku samochodu dostawczego paliwo - 2 000
6. Wyciąg bankowy potwierdził otrzymanie odsetek od środków na rachunku bankowym - 500
7. Naliczono i zaksięgowano wynagrodzenia dla pracowników - 10 000.

mam problem między innymi bo nie wiem jak zaksięgować odsetki od kredytu i to jak zaksięgować paliwo :/ i ogólnie gdzieś jeszcze błąd robie bo nie wychodzi tak jak powinno.. Pozdrawiam.

Afroman

Kombinator

• Użytkownik
3

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 Azjolek

Azjolek

Ułamek

• Użytkownik
  • 17 postów
3
Neutralny

Napisano 10.01.2011 - 21:57

Hej studiuje ekonomie ale w Niemczech wiec nie wiem dokladnie jak te pojecia brzmia po Polsku wiec sie nie smiej hehe.Ale mniej wiecej byloby to tak:

rata kredytu 5000 na bank 6000
odsetki 1000

Pozniej jak masz konto bank to po prawej stronie ksiegujesz rata kredytu 5000 i odsetki 1000 . Pozniej masz konto Raty kredytowe i tam po lewej stronie ksiegujesz bank 5000 i w trzecim koncie o nazwie odsetki ksiegujesz po lewej stronie bank 1000.

Nie jestem pewna, egzamin mam dopiero w lutym i jeszcze nie cwiczylam duzo ale ja bym to tak zaksiegowala. Bym calosc zrobila ,bo w sumie sama musze cwiczyc ale dzisiaj nie dam rady,bo jestem "umarta" po calym dniu a jutro mam na 8. Jutro moze wieczorem bym to przejzala ale ogolem nie lubie otwierania kont firmowych ,ble.
Pozdrawiam i mam nadzieje ,ze nie nagadalam bzdur :P A jak tak to sorksi no i sorry za te wyrazenia polskie ale nie wiem jak sie "po polsku" ksieguje a nie mam sily szukac za polskimi odpowiednikami. :)

#3 Slighty

Slighty

Ułamek

• Użytkownik
  • 5 postów
0
Neutralny

Napisano 10.01.2011 - 23:01

No niestety to ciągle nic mi nie daje :) bilans się różni po dodaniu :/ Bardzo proszę w takim razie o chwilę jutro na zrobienie zadania :P będę bardzo wdzięczny :) A konto w polskiej wersji wygląda mniej więcej tak :

nazwa konta
------------------
Winien | Ma
|

#4 Azjolek

Azjolek

Ułamek

• Użytkownik
  • 17 postów
3
Neutralny

Napisano 11.01.2011 - 00:04

Ok moze znajde chwile czasu, a ty moglbys w tym czasie napisac tutaj co ci sie udalo uskrobac.Moze nie masz jakiegos wielkiego bledu i da sie to poprawic.Duzo przy ksiegowaniu w kontach pomagaja te hmmm Buchungsatze :P Na serio nie wiem jak sie po Polsku mowi, nie to,ze polskiego nie umiem ale nigdy nie robilam ksiegowosci w Polsce i nawet nie znam slownictwa hahaha.Moze to jakos inaczej wyjasnie. Pomaga duzo jak sobie pierw wypiszesz w zdaniach to co musisz zaksiegowac i pozniej tylko wrzucasz do kont. :P
Postaraj sie wkleic swoja prace.dobranocka ;)

#5 Slighty

Slighty

Ułamek

• Użytkownik
  • 5 postów
0
Neutralny

Napisano 11.01.2011 - 16:24

juz udalo mi sie policzyc to zadanie :) zapomniałem dodawać kont koszty i przychody a potem wyniku finansowego :) mimo wszystko dziekuje za pomoc :)

#6 Azjolek

Azjolek

Ułamek

• Użytkownik
  • 17 postów
3
Neutralny

Napisano 15.01.2011 - 22:33

Ej to dobrze, bo mi wogole wypadly dodatkowe wyklady i mialam takie zrypane dni ,ze jak wracalam do domu to odrazu szlam spac. Moze nastepnym razem mi sie uda pomoc :)

Tematy podobne do: Rachunkowość - bilans i otwieranie kont     x

Partnerem technologicznym jest dhosting.pl      Współpracują z nami     PortalMatematyczny.pl