Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Największe i najmniejsze pole trójkąta.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 punkcyk90

punkcyk90

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 1 postów
0
Neutralny

Napisano 13.03.2008 - 19:43

Suma długości podstawy trójkąta i wysokości opuszczonej na tę podstawę wynosi n . Wyznacz długość podstawy i wysokości tak, aby pole trójkąta było
a) największe
B) najmniejsze
  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 Jamnowaczek89

Jamnowaczek89

    Wielki Analityk

  • VIP
  • 1107 postów
193
Pomocnik II
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13.03.2008 - 20:04

Suma długości podstawy trójkąta i wysokości opuszczonej na tę podstawę wynosi n . Wyznacz długość podstawy i wysokości tak, aby pole trójkąta było
a) największe
B) najmniejsze


pole trójkąta to P=\frac{ah}{2}

a)
pole będzie największe jeśli a będzie równe h, czyli

h=0,5n // a=0,5n

B) najmniejsze będzie jeśli różnica pomiędzy a i h będzie największa

czyli
h=0,0000....0001 n \\<br />a= 0,9999....998 n
  • 0

#3 tadpod

tadpod

    Wielki Analityk

  • $Jr Admin
  • 7153 postów
3155
Profesor
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13.03.2008 - 23:37

Suma długości podstawy trójkąta i wysokości opuszczonej na tę podstawę wynosi n .
Wyznacz długość podstawy i wysokości tak, aby pole trójkąta było
a) największe
B) najmniejsze

otóż, , z danych mamy: a+h=n, stąd h=n-a, zatem pole trójkąta, jako funkcja a: h=n-\frac{n}{2}=\frac{n}{2}=a, natomiast
B) wartośćią najmniejszą może być tylko wartość pola \ P(a)=0, dla \  a=n\ i \ h=0 i to tyle. ... 8)
  • 0

#4 Gralcio

Gralcio

    Kombinator

  • VIP
  • 235 postów
37
Mały Pomocnik II
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14.03.2008 - 01:02

B) Tylko że gdy pole będzie zero, to to już nie będzie trójkąt. Ja bym odpowiedział, że nie istnieją - z racji tego, że nie istnieje najmniejsza liczba dodatnia większa od zera. (Nie chcę, żeby to brzmiało, jak wymądrzanie się. Po prostu moim zdaniem taka powinna być odpowiedź.)
  • 0
Używam opcji "Zobacz posty od ostatniej wizyty", gdzie widzę dział oraz TEMAT. Temat postaci "help zadanie" zignoruję, ale koło tematu "Izomorfizm/dowód" nie przejdę obojętnie.
Wyłącznie od Ciebie zależy, czy zainteresuje mnie Twoje zadanie

#5 tadpod

tadpod

    Wielki Analityk

  • $Jr Admin
  • 7153 postów
3155
Profesor
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14.03.2008 - 06:58

B) Tylko że gdy pole będzie zero, to to już nie będzie trójkąt. Ja bym odpowiedział, że nie istnieją - z racji tego, że nie istnieje najmniejsza liczba dodatnia większa od zera. (Nie chcę, żeby to brzmiało, jak wymądrzanie się. Po prostu moim zdaniem taka powinna być odpowiedź.)

zgadzam sie z tobą w zupełności, masz rację; napisałem tak jak napisałem tylko dla formalności, czekając na reakcję, np. taką jak twoja,
dziekuję (pole o wartości zero to też ... wartość, a że taka, to ... :wink: ), a tak naprawdę to tego pytania tu nie powinno być, ale jak
ktoś sobie życzy zadawac takie ... niech ma :D ... 8)
  • 0