Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie
- - - - -

Referaty - reaktywacja

matematyka

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Arczi

Arczi

    Operator całkujący

  • Redaktor
  • 340 postów
104
Pomocnik I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18.02.2010 - 21:14

Nastąpiła dłuższa przerwa w projekcie "Referaty Młodych Matematyków".
Każda osoba zainteresowana napisaniem referatu może śmiało do mnie napisać, wówczas ustali się szczegóły.
Ciekawym pomysłem na referat jest zmierzenie się z jakąś pracą po angielską, może być nawet bardzo krótka 4-5 stron z bibliografią. Przetłumaczyć to, co tam jest opisane, podać jakiś przykład i jest już coś, co można zamieścić na forum. Takie prace mogą przydać się każdemu.
Ja obecnie zajmuję się kryptografią, więc mogę pomóc w tej dziedzinie - dostarczyć prace, zagadnienia, pomóc w tłumaczeniu oraz redagowaniu.
Oczywiście prace mogę podsunąć z innych dziedzin: analiza, matematyka dyskretna, algebra, teoria liczb, itp. Tylko w tym przypadku nie bardzo będę mógł pomóc w pozostałych kwestiach.

W przypadku tłumaczenia z języka angielskiego można korzystać ze słownika, jaki znajduje się na forum. Przy tłumaczeniu pojawią się słowa, o które słownik możemy poszerzyć. Dodatkowo można oswoić się z językiem matematyki po angielsku. Stąd moja propozycja. Oczywiście jestem otwarty na każdą propozycję.
  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55