Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Mol i masa molowa


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 chinczyk

chinczyk

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 3 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15.12.2009 - 19:25

Tak jak w temacie. Prosiłbym o jak najprostsze wytłumaczenie mi tych zagadnień i przykłady zastosowania w zadaniach, wzory, i jakieś stale pozycje takie jak objętość itp.
  • 0
Hmmmm....... staram się jak mogę a i tak będzie dostateczny xD

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 KCN

KCN

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • 902 postów
366
Instruktor II
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17.12.2009 - 01:17

Mol jest to miara liczności materii określana przez liczbę Avogadra. Czyli mol określa il. atomów/cząstek/jonów itp.
Liczba Avogadra jest równa 6,022 \cdot 10^{23}. Jak masz tuzin jajek to masz 12 jajek, jak masz kopę jajek to masz 60 jajek, a jak masz 1 mol jajek to masz ich 6,022 \cdot 10^{23} czyli bardzo dużo i jeszcze trochę xD
Tak samo jak masz np 1 mol H2O to znaczy że masz 1 mol cząsteczek wody a więc 6,022 \cdot 10^{23} cząsteczek wody.
Masa molowa to masa jakiegoś pierwiastka/związku chemicznego jaką stanowi jego 1 mol cząsteczek.
Wyjaśniłem ? :)
  • 0

#3 chinczyk

chinczyk

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 3 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19.12.2009 - 09:29

dzieki mistrzu.
  • 0
Hmmmm....... staram się jak mogę a i tak będzie dostateczny xD

#4 Dud3k

Dud3k

    Ułamek

  • Użytkownik
  • 11 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16.05.2010 - 17:40

Właściwie to zastanawiam się, dlaczego to się nazywa "chemia" , skoro więcej tu obliczen matematycznych i wzorów aniżeli chemicznej "esencji" ..


to tak jak informatyka - liczymy na komputerach : \sqrt[3]{5+8} komputerów ..


fizyka to samo.. jedynie pojecia wystepujące, pozwalają stwierdzić, że to jednak ma coś wspólnego z fizyką..


a tak to same wzory, obliczenia..
  • 0

#5 Arczi

Arczi

    Operator całkujący

  • Redaktor
  • 340 postów
104
Pomocnik I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16.05.2010 - 18:01

Matematyka jest Królową Nauk :) stąd jej wszechobecność w innych naukach. Matematyk tworzy 'narzędzia', które następnie naukowcy z innych dziedzin wykorzystują. Swoją drogą, szkoda że jeden z matematyków w 'brzydki' sposób zalazł za skórę Noblowi, teraz nie możemy liczyć na nagrodę Nobla z matematyki.

Troszkę zaspamowało się temat :)
  • 0

#6 Dud3k

Dud3k

    Ułamek

  • Użytkownik
  • 11 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16.05.2010 - 18:40

no z tego powodu, że jestem kiepski z matmy to cierpię niemiłosiernie bo mi się udziela i z chemi i fizy także ocenki nie najlepsze ;]


a co masz na myśli mówiąc o tej nagrodzie Nobla? mógłbyś mi na PW napisać? jestem bardzo zaciekawiony :)
  • 0





Tematy podobne do: Mol i masa molowa     x