Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Stożek


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 czaren

czaren

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 3 postów
0
Neutralny

Napisano 24.02.2008 - 18:04

Trójkąt o bokach 6cm, 8cm i 10cm obrócono wokół najdłuższego boku. Oblicz pole powierzchni całkowitej otrzymanej bryły. Sporządz odpowiedni rysunek.
  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 tadpod

tadpod

    Wielki Analityk

  • $Jr Admin
  • 7153 postów
3155
Profesor
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24.02.2008 - 23:38

Trójkąt o bokach 6cm, 8cm i 10cm obrócono wokół najdłuższego boku.
Oblicz pole powierzchni całkowitej otrzymanej bryły. Sporządz odpowiedni rysunek.

otóż, trójkąt o bokach \ 6,8,10\  , to jak łatwo zauważyć trójkąt prostokątny, który po obrocie wokół przeciwprostokątnej \ c=10\ tworzy bryłę składającą się
z dwóch stożków złączonych podstawami, a więc przyprostokątne danego trójkąta to tworzące tych stożków,zatem pole powierzchni otrzymanej bryły to
suma powierzchni bocznych dwóch stożków, czyli \ P_c=\pi r\cdot 6+\pi r\cdot 8\ =\ 14\pi r\ , gdzie r jest promieniem podstaw tych stożków, a jednocześnie
wysokością danego trójkąta prostokątnego i z porównania wzorów na pole tego trójkąta mamy równanie: \ \frac{1}{2}10\cdot r=\frac{1}{2}6\cdot 8\ <=> \ r=4,8\ , zatem
\ P_c=14\pi\cdot 4,8\ =\ 67,2\pi\ cm^2\  - szukane pole powierzchni całkowitej powstałej bryły. ... 8)
  • 0

#3 czaren

czaren

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 3 postów
0
Neutralny

Napisano 25.02.2008 - 07:04

Nie wydaje mi się żeby to było poprawnie zrobione... Nie wiem dlaczego raz l=6, a raz 8. R powinno wynosić 6cm.
  • 0

#4 tadpod

tadpod

    Wielki Analityk

  • $Jr Admin
  • 7153 postów
3155
Profesor
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25.02.2008 - 10:41

Nie wydaje mi się żeby to było poprawnie zrobione... Nie wiem dlaczego raz l=6, a raz 8. R powinno wynosić 6cm.

cóż, bedę ... okrutny i powiem prawdę. Myślałem, że może popełniłem jakiś błąd rachunkowy (co mi się często zdarza ...), a tu okazuje sie,
że ty nie masz - niestety - ... wyobrażni. Przykra sprawa. Szkoda ! A świadczy o tym twoja odpowiedż. Tak to bywa często z ...
gimnazjallistami , którzy nie mają ... nic w sobie pokory i błędów merytorycznych szukają wszędzie tylko nie u siebie. Ja nie mogę tobie
już nic w tym przypadku pomóc. Dziękuję i pozdrawiam ... 8)
  • 0

#5 czaren

czaren

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 3 postów
0
Neutralny

Napisano 26.02.2008 - 16:36

Chciałem tylko, żebyś powiedział mi tylko dlaczego r wynosi tyle i le ty sądzisz, i dlaczego ja się mylę. Czytając twoje posty, sądzę że masz spore problemy z interpretacją napisanych postów. Straszne, nie mam wyobrazni, powiem Ci, że to mnie bardzo mało interesuję, poczytaj sobie Tolkiena to będziesz wiedział co to jest.

[+]

nie cytuj postów na sobą.
  • 0





Tematy podobne do: Stożek     x