Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Gnębi mnie wartość bezwględna i jeszcze kilka innych spraw:D

matematyka

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
1 odpowiedź w tym temacie

#1 madzioszkamadzioszka1

madzioszkamadzioszka1

    Wymierny

  • Użytkownik
  • 77 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Kobieta

Napisano 03.10.2009 - 13:18

Bardzo prosiłabym kogoś o pomoc,nie rozumiem-nie wiem kilku rzeczy: 1. http://pl.wikibooks....l.C4.99dn.C4.85 dokładnie przykład 3 - dlaczego dla "środkowej",wspólnej części przedziałów zmieniam znaki dla sprawdzenia,czy x należy,czy nie należy do niego... :( :D 2.skąd mam wiedzieć kiedy domknąć przedział (odnośnie zadania podanego powyżej),chodzi mi o tzw miejsca zerowe,na których podstawie rysuję przedziały,nie wiem kiedy mam zamknąć przedziały.... 3.czy liczbę O mogę uznać za dodatnią,czy za ujemną - kilka jest opinii :huh: 4.czy kiedy piszę przedział,dla którego fkcja osiąga wartości ujemne,czy tam dodatnie,to zamykam przedział,czy jest on np stale otwarty;> 5.czy wierzchołek mogę policzyć także dla funkcji malejącej:> Pozdrawiam - Magda ;) :(
  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 Jarekzulus

Jarekzulus

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 4210 postów
3410
Profesor
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20.09.2019 - 12:39

Załóżmy, że masz 2 punkty krytyczne (dla nich zmienia się znak) a i b, a<b

Idąd od lewej sprawdzasz:

x\in (-\infty,a)

x\in [a,b)

x\in [b,\infty)

 

Liczba 0 nie jest ani dodatnia ani ujemna, liczba ujemna jest mniejsza od zera, liczba dodatnia większa od zera

 

Ja rozważam to w ten sposób: funkcja rośnie w przedziale (a,b) ponieważ dla każdego punktu z tego przedziału znajdę otoczenie dla którego wartość funkcji jest wiesza niż w badanym punkcie - większa czyli rośnie

dlatego też zapis [a,b] uważam za niepoprawny. Gdy funkcja osiągnie swoje ekstremum to już nie rośnie (ani nie maleje)


  • 0

:wave: :wave: :wave: Jeśli rzuciłem choć promyczek światła na problem który postawiłeś - podziękuj. pre_1433974176__syg.jpgNad kreską