Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Studia

matematyka

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
73 odpowiedzi w tym temacie

#41 Vianne

Vianne

    Wielki Analityk

  • VIP
  • 826 postów
194
Pomocnik II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19.06.2010 - 07:51

No tak masz rację. Czy się zastanawiałam? Tak. Teraz muszę się zastanawiać :) Czytam wszystko co znajdę o jednych studiach i drugich i możliwościach pracy po nich. Znacznie bardziej rozwinięty jest profil absolwenta IŚ niż biomatematyki... A co do tego w jakim zawodzie się widzę? To zbyt trudne pytanie ;)
  • 0
Jeśli pomogłam kliknij -->Dołączona grafika

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie - nieskończoność czasu."

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#42 niki87

niki87

    zła i wredna :)

  • $Jr Admin
  • Redaktor
  • 5953 postów
1512
Starszy Wykładowca II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19.06.2010 - 08:10

Trudne, ale chyba najbardziej istotne, bo studia to mimo wszystko powinno się wybierać pod kątem właśnie tego co chciałoby się robić po ich skończeniu, a nie kończyć studia jakiekolwiek (bo np łatwo się dostać) a potem się zastanawiać co ja teraz mogę robić :). I nie mam bynajmniej zamiaru cię zniechęcać do jednego czy drugiego kierunku. Bo kazdy z nich daje określone mozliwosci wybór już nalezy do ciebie i musisz się poważnie zastanowić nad tym co po studiach ;)
  • 0

MimeTex
Regulamin
Klikając Posted Image mówisz DZIĘKUJĘ


#43 lost

lost

    Lukemeister

  • VIP
  • 1619 postów
655
Wykładowca I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19.06.2010 - 08:34

Cóż... jeśli chodzi o kierunki inżynierskie trzeba wiedzieć, że jednymi z najważniejszych przedmiotów, oprócz matematyki (którą a się od 2-4 sem.), są przedmioty bazujące na fizyce... W zależności od kierunku spotkać można: Elektrotechnikę, Teorię Obwodów, Mechanikę, Termodynamikę, Dynamikę płynów, etc. No i rzecz jasna, tzw. zapchajdziury... przedmioty, które są tylko po to by wypełnić siatkę godzin i rzucić kłodę pod nogi studentowi: etyka, podstawy przedsiębiorstw, ekonomia, ochrona własności intelektualnej, itp. :)
  • 0

#44 Vianne

Vianne

    Wielki Analityk

  • VIP
  • 826 postów
194
Pomocnik II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19.06.2010 - 11:49

Hehe :) W decyzji na pewno pomogą mi jeszcze wyniki matur. Złożę na te kierunki no i mogę się na któryś nie dostać i wtedy wybór będzie prostszy ;)
  • 0
Jeśli pomogłam kliknij -->Dołączona grafika

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie - nieskończoność czasu."

#45 Vianne

Vianne

    Wielki Analityk

  • VIP
  • 826 postów
194
Pomocnik II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10.10.2012 - 11:35

Witajcie, nie wiem, czy ktoś jeszcze zaglądnie na ten temat, ale czasem powracam na forum to się pochwalę co u mnie ;)
Założyłam ten temat przed maturą teraz jestem na 3 roku Matematyki na Politechnice Krakowskiej i powiem, że cieszę się że wybrałam ten kierunek, na pewno nie jest on prosty ale mi daje satysfakcję, zobaczymy czy da mi szansę zarobku, ale mam nadzieję że da. Obecnie biorę się za kurs pedagogiczny i zmierzam w kierunku nauki do egzaminów akturialnych, zobaczymy co i jak się uda. W każdym razie studia ida jak burza ;) Także zachęcam, jesli ktoś wie, że nie chce się z matmą rozstawać :P

Użytkownik Vianne edytował ten post 10.10.2012 - 11:38

  • 2
Jeśli pomogłam kliknij -->Dołączona grafika

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie - nieskończoność czasu."

#46 Lbubsazob

Lbubsazob

    Operator całkujący

  • +Mods
  • 301 postów
138
Pomocnik I
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10.10.2012 - 16:44

Tylko że po takim kierunku czysto matematycznym można tylko wylądować w szkole. Ja jestem teraz na III roku matematyki ekonomicznej i nie wiem, czy dostanę po tym jakąkolwiek pracę związaną z kierunkiem moich studiów. Niestety przy wyborze studiów kierowałam się głównie swoimi zainteresowaniami i tym, co wypisywali we wszystkich gazetach, że jak weźmiesz kierunek ścisły, to na pewno dostaniesz jakąś pracę itd. A prawda jest taka, że wszędzie życzą sobie przynajmniej 5 lat doświadczenia (a skąd osoby świeżo po studiach mają je zdobyć?), a studenci mogą jedynie smażyć frytki w KFC albo siedzieć na kasie w Realu, nawet jeśli skończyli 5 kierunków. A od przyszłego roku nawet nie można studiować drugiego kierunku, no chyba że ktoś śpi na forsie.
Ogólnie jeżeli ktoś chce studiować matmę, bo ją lubi, to czemu nie, tylko niech nie liczy, że od razu znajdą się dla niego miliony miejsc pracy wszędzie.
  • 0

#47 Ereinion

Ereinion

    Mega Rozkminiacz z Marsa

  • $Jr Admin
  • 2104 postów
1008
Starszy Wykładowca I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10.10.2012 - 20:20

W zupełności się zgadzam, brutalna prawda jest właśnie taka, że bardziej liczy się nie to czy ktoś lubi studiować matmę, tylko to czy jest z tej matmy dobry. Jak ktoś jest dobry, to nie będzie miał problemów ze znalezieniem pracy w swojej branży nawet jeszcze na studiach. A z tym drugim kierunkiem płatnym, to faktycznie lipa. Trochę mi to plany pokrzyżowało, muszę przyznać.
  • 0

#48 Lbubsazob

Lbubsazob

    Operator całkujący

  • +Mods
  • 301 postów
138
Pomocnik I
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10.10.2012 - 21:33

Ja też się zastanawiałam nad drugim kierunkiem, ale pewnie i tak bym nie poszła, bo bym po prostu nie wyrobiła. Już nawet nie chodzi o to, że trzeba dłużej siedzieć na zajęciach, po prostu jak się studiuje 2 kierunki jednocześnie, to czasem trzeba zrezygnować z jednych zajęć na rzecz innych i zamiast być lepszym z jednej dziedziny, jest się średnim z dwóch. Ale mniejsza o to. Jeżeli ktoś jest naprawdę dobry z tej matmy, to pewnie jakąś tam pracę by dostał, chociaż jak skończy samą matmę teoretyczną, to może albo zostać na uczelni i robić doktorat, albo zająć się pracą w szkole. Najlepiej więc iść na matmę jakąś przymiotnikową albo wybrać sobie inny kierunek na magisterce, chociaż to też w sumie nie gwarantuje żadnej pracy. Ja niby jestem na matmie ekonomicznej, a już w tej chwili wiem, że nie nadaję się do niczego, co jest związane z ekonomią ani też do pracy w szkole.
  • 0

#49 Oluunka

Oluunka

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 1274 postów
439
Instruktor II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11.10.2012 - 19:10

No dobrze, a ja w tym roku piszę maturę i również chcę iść na matmę ekonomiczną. Naprawdę tak źle po tym jest?
  • 0

Regulamin

MimeTex


Jeśli klikniesz znak rep_up.png powiesz DZIĘKUJĘ !


#50 Lbubsazob

Lbubsazob

    Operator całkujący

  • +Mods
  • 301 postów
138
Pomocnik I
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11.10.2012 - 19:27

Nie wiem, bo jeszcze nie skończyłam tego kierunku :D Myślę, że jak ktoś jest z tego naprawdę dobry, to może dostanie jakąś pracę w banku albo jako doradca finansowy, natomiast ja siebie w tym kompletnie nie widzę.
  • 0

#51 Oluunka

Oluunka

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 1274 postów
439
Instruktor II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11.10.2012 - 19:37

No ja właśnie mam cichą nadzieję na jakąś bankową posadkę :) jak się uda to mam plan kiedyś zdawać na aktuariusza ale zobaczymy co z tego wyjdzie. prawdopodobnie będę musiała przeprowadzić się do stolicy :( A Ty gdzie studiujesz?
  • 0

Regulamin

MimeTex


Jeśli klikniesz znak rep_up.png powiesz DZIĘKUJĘ !


#52 Ereinion

Ereinion

    Mega Rozkminiacz z Marsa

  • $Jr Admin
  • 2104 postów
1008
Starszy Wykładowca I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11.10.2012 - 20:10

Jak chcesz studiować matmę z ekonomią i jesteś gotowa na przeprowadzkę do warszawy, to szczerze polecam MSEM na wydziale MIM na UW, do poczytania tutaj: http://www.mimuw.edu....php#fragment-5 :)
  • 0

#53 Lbubsazob

Lbubsazob

    Operator całkujący

  • +Mods
  • 301 postów
138
Pomocnik I
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11.10.2012 - 20:26

Studiuję na UG, możesz zobaczyć tutaj: http://mat.ug.edu.pl...icle.php&id=382
Wiadomo, że lepiej studiować w Warszawie, ale w Gdańsku jest taniej i też chyba jakąś pracę można dostać, a w dodatku ja mam dużo bliżej :D
  • 0

#54 Oluunka

Oluunka

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 1274 postów
439
Instruktor II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12.10.2012 - 17:16

Ereinion, w zasadzie nic mnie tu nie trzyma, ale myślałam raczej o UWr. Wydział matematyki i informatyki znajduje się w krajowej czołówce, więc jest całkiem nieźle, nawet gdzieś wyczytałam że jest na trzecim miejscu po UW i UJ, no i mam do niego słabość - przyjazna kadra i w ogóle :) Tylko podobno strasznie ciężko jest przetrwać na pierwszym roku. No i też ze względów finansowych - do Wrocławia mam 60km, do Warszawy 350km, a i życie tańsze i do domu bliżej. Rozważałam też PWr ale i akredytacja słabsza, i program studiów sztywny, ułożony tak, żeby zrobić jak największą odsiewkę - najcięższe przedmioty na początku. No i obowiązkowa fizyka, która na finansach to raczej średnio mi potrzebna, więc tylko jeszcze jeden problem.
Choć ostatnio PWr dołączyła do oferty Matematykę Stosowaną. I mam do was pytanie, waszym zdaniem lepiej studiować ogólnie matematykę stosowaną, czyli oprócz finansów też perspektywy w przemyśle, czy lepiej się skupić konkretnie na jednej specjalności?
  • 0

Regulamin

MimeTex


Jeśli klikniesz znak rep_up.png powiesz DZIĘKUJĘ !


#55 anna1952

anna1952

    Wymierny

  • ^Przyjaciele
  • 51 postów
19
Mały Pomocnik I
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13.10.2012 - 08:46

Ereinion, w zasadzie nic mnie tu nie trzyma, ale myślałam raczej o UWr. Wydział matematyki i informatyki znajduje się w krajowej czołówce, więc jest całkiem nieźle, nawet gdzieś wyczytałam że jest na trzecim miejscu po UW i UJ, no i mam do niego słabość - przyjazna kadra i w ogóle :) Tylko podobno strasznie ciężko jest przetrwać na pierwszym roku. No i też ze względów finansowych - do Wrocławia mam 60km, do Warszawy 350km, a i życie tańsze i do domu bliżej. Rozważałam też PWr ale i akredytacja słabsza, i program studiów sztywny, ułożony tak, żeby zrobić jak największą odsiewkę - najcięższe przedmioty na początku. No i obowiązkowa fizyka, która na finansach to raczej średnio mi potrzebna, więc tylko jeszcze jeden problem.
Choć ostatnio PWr dołączyła do oferty Matematykę Stosowaną. I mam do was pytanie, waszym zdaniem lepiej studiować ogólnie matematykę stosowaną, czyli oprócz finansów też perspektywy w przemyśle, czy lepiej się skupić konkretnie na jednej specjalności?


ja studiuję na Uwr :D wprawdzie na innym wydziale ale wydział matematyki widzę z okien w akademiku :DD
  • 0

Studiuję administrację

Bloguję: anianotuje.blogspot.com
 

Jeśli chcesz podziękować: \Rightarrow KLIKNIJ \Rightarrow rep_up.png


#56 Oluunka

Oluunka

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 1274 postów
439
Instruktor II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13.10.2012 - 16:58

O! Mieszkasz w akademiku? A w którym? Rozważam zamieszkanie w akademiku tylko trochę się boję, bo wszyscy mi odradzają, że to niby taki hardcore. Jak Tobie się tam mieszka?
I generalnie, jak Ci się studiuje na UWr?
  • 0

Regulamin

MimeTex


Jeśli klikniesz znak rep_up.png powiesz DZIĘKUJĘ !


#57 anna1952

anna1952

    Wymierny

  • ^Przyjaciele
  • 51 postów
19
Mały Pomocnik I
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13.10.2012 - 17:31

O! Mieszkasz w akademiku? A w którym? Rozważam zamieszkanie w akademiku tylko trochę się boję, bo wszyscy mi odradzają, że to niby taki hardcore. Jak Tobie się tam mieszka?
I generalnie, jak Ci się studiuje na UWr?


studia dopiero zaczynam ,ale jest całkiem przyjemnie;) zajęcia mam max do 13 i jeden dzień wolny (akurat czwartek). Mieszkam w XX-latce obok wnęki, więc co wieczór słyszę zza ścian śpiewy (choć ściany są dość szczelne). W przyszłym roku będę składała do "Kredki" chyba, jest drożej, ale nie ma tam nocnych imprez i kuchnia przypada na 4 osoby a nie jak u nas 2 kuchnie na piętro :D Nie narzekam jednak, myślę że dam radę się spokojnie uczyć, chyba, że musisz mieć ciszę do nauki.
  • 0

Studiuję administrację

Bloguję: anianotuje.blogspot.com
 

Jeśli chcesz podziękować: \Rightarrow KLIKNIJ \Rightarrow rep_up.png


#58 Oluunka

Oluunka

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 1274 postów
439
Instruktor II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13.10.2012 - 18:30

Ja myślałam raczej o Słowiance, bo mimo że kuchnia i łazienka wspólne to pokoje większe i dużo matematyków w budynku, więc i o ewentualną pomoc łatwiej. No i o połowę mniej ludzi tam mieszka. Na Kredkę na pierwszym roku nawet nie patrzę, bo nigdy jej nie dają pierwszakom :( A co do XX-latce to słyszałam właśnie że te pokoje są klaustrofobiczne i wnęki dość problematyczne.
  • 0

Regulamin

MimeTex


Jeśli klikniesz znak rep_up.png powiesz DZIĘKUJĘ !


#59 anna1952

anna1952

    Wymierny

  • ^Przyjaciele
  • 51 postów
19
Mały Pomocnik I
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13.10.2012 - 18:54

Ja myślałam raczej o Słowiance, bo mimo że kuchnia i łazienka wspólne to pokoje większe i dużo matematyków w budynku, więc i o ewentualną pomoc łatwiej. No i o połowę mniej ludzi tam mieszka. Na Kredkę na pierwszym roku nawet nie patrzę, bo nigdy jej nie dają pierwszakom :( A co do XX-latce to słyszałam właśnie że te pokoje są klaustrofobiczne i wnęki dość problematyczne.


ja nie wiem czy chciałabym korzystać z koedukacyjnych łazienek.. jesli chodzi o pokoje nie jest najgorzej, wprawdzie są małe, ale da się wytrzymać jednak najlepiej mieć pokój daleko od wnęki, a ja mam tuż obok,..
  • 0

Studiuję administrację

Bloguję: anianotuje.blogspot.com
 

Jeśli chcesz podziękować: \Rightarrow KLIKNIJ \Rightarrow rep_up.png


#60 Oluunka

Oluunka

    Wielki Analityk

  • +Mods
  • Redaktor
  • 1274 postów
439
Instruktor II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 14.10.2012 - 08:29

Trochę też się boję tego faktu że jest koedukacyjna... No ale się zobaczy, na wniosku złożę do XX-latki (3-osobowy) i do Słowianki (2-osobowy) i się zobaczy gdzie mnie przyjmą a potem się będę martwić :)
  • 0

Regulamin

MimeTex


Jeśli klikniesz znak rep_up.png powiesz DZIĘKUJĘ !






Tematy podobne do: Studia     x