Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

Studia

matematyka

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vianne

Vianne

    Wielki Analityk

  • VIP
  • 826 postów
194
Pomocnik II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29.06.2009 - 15:37

Ach więc wiem, że wśród osób na forum zawsze są studenci. Skoro to forum matematyczne to chcę zapytać was jakie kierunki wybraliście związane z naszą ukochaną matematyką :) Czy czystą matmę czy z dodatkami... I jak wam się podobają te studia? :)
  • 0
Jeśli pomogłam kliknij -->Dołączona grafika

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie - nieskończoność czasu."

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 niki87

niki87

    zła i wredna :)

  • $Jr Admin
  • Redaktor
  • 5953 postów
1512
Starszy Wykładowca II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 02.07.2009 - 08:04

ja jestem na matematyce... niby czysta, ale wybrana specjalność informatyczna+ kurs pedagogiczny :) i jest bardzo, bardzo fajnie.. przynajmniej ja nie narzekam specjalnie :)
  • 0

MimeTex
Regulamin
Klikając Posted Image mówisz DZIĘKUJĘ


#3 Vianne

Vianne

    Wielki Analityk

  • VIP
  • 826 postów
194
Pomocnik II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 02.07.2009 - 11:19

Aha czyli zamierzasz być nauczycielem? A na jakiej uczelni studiujesz? :) Ja po wakacjach będę pisała maturę i muszę właśnie obmyślać kierunek. Jestem w liceum ogólnokształcącym z profilem mat-geo, ale za geografią nie przepadam :) Ale oczywiście jeżeli zajdzie taka konieczność to będę ją zdawać. W każdym razie na pewno wybiorę coś z matematyką bo to mój ulubiony ( no może poza wf-em) przedmiot :) Więc zbieram informacje i wrażenia innych. Dzięki :D
  • 0
Jeśli pomogłam kliknij -->Dołączona grafika

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie - nieskończoność czasu."

#4 lost

lost

    Lukemeister

  • VIP
  • 1619 postów
655
Wykładowca I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02.07.2009 - 22:25

Istnieje wiele takich kierunków... Ja osobiście nie polecałbym uniwerka z czystą matmą. Moim zdaniem powinnaś zdecydować się na jakiś kierunek na Politechnice. Po dobrym kierunku, robota sama wpada w ręce :) Ale musisz się tam przygotować także na fizę, bo ona też tam jest całkiem ważna.
  • 0

#5 matma4u

matma4u

    Admin Wszechmocny :)

  • Administrator
  • Redaktor
  • 1224 postów
441
Instruktor II
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03.07.2009 - 17:23

Tak matematyka i fizyka to na wielu uczelniach kierunki zamawiane, więc z pracą po nich nie powinno być problemu, choć jak wiadomo w życiu różnie bywa.

http://pl.wikipedia....runki_zamawiane
  • 0

Regulamin

.

MimeTeX

.

Możesz dać innemu użytkownikowi pochwałę klikając na znak Dołączona grafika przy jego poście.


#6 Vianne

Vianne

    Wielki Analityk

  • VIP
  • 826 postów
194
Pomocnik II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 04.07.2009 - 13:43

Znaczy się matmę bardzo lubię , ale z fizy noga jestem bo nauczyciel był noga :):P
  • 0
Jeśli pomogłam kliknij -->Dołączona grafika

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie - nieskończoność czasu."

#7 marlena27

marlena27

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 1 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Kobieta

Napisano 24.11.2009 - 15:53

//Schowane
coś dla was!
  • 0

#8 Tomalla

Tomalla

    =-.-= Spatter Guy =-.-=

  • $Jr Admin
  • Redaktor
  • 3211 postów
1037
Starszy Wykładowca I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24.11.2009 - 16:01

Nie reklamuj komercyjnych stron, i to w tak bezczelny sposób!
  • 0
________
Nie rozwiązuję zadań poprzez PMy!
Nie zaśmiecać mi skrzynki odbiorczej wiadomościami typu "pomóż mi w następnym zadaniu" etc.
Tego typu wiadomości będę po prostu ignorował i od razu usuwał.


=-.-= ToMaLlA - General Modder in games with QuaKe 3 and DooM III EnGiNes =-.-=

#9 Leogict

Leogict

    Dyskretny

  • Użytkownik
  • 29 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06.12.2009 - 00:27

Ja studiuję Elektronikę i Telekomunikację, matematyki tam więcej niż na matematyce (żart ale blisko prawdy).
  • 0

#10 materaldo

materaldo

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 1 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20.01.2010 - 13:24

Ja jestem uczniem 1. klasy LO o profilu mat-fiz-inf. po liceum chciałbym iść na jakąś politechnikę może Wrocławską, Opolską, Łódzką lub też do SGH o ile bym miał szanse się dostać(ciężko z językami u mnie) również jak kolega chciałbym prosić Was o porady w dokonaniu wyboru uczelni, jakie kierunki są interesujące i w ogóle dla mnie to czarna magia. z góry dzięki:D
  • 0

#11 niki87

niki87

    zła i wredna :)

  • $Jr Admin
  • Redaktor
  • 5953 postów
1512
Starszy Wykładowca II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29.01.2010 - 22:00

wszystko zależy od tego co cię interesuje. Informacja, ze jesteś na rozszerzeniu mat-fiz- inf nie mówi jam nic o twoich zainteresowaniach, planach itp (znam osoby które po mat-inf poszły studiować socjologię, politologię i różnego rodzaju filologie) to jest twoja życiowa decyzja, wiec musisz ją podjąć samodzielnie.
  • 0

MimeTex
Regulamin
Klikając Posted Image mówisz DZIĘKUJĘ


#12 nitro

nitro

    Kombinator

  • VIP
  • 200 postów
40
Mały Pomocnik II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30.01.2010 - 10:09

A co myślicie o matematyce finansowej i aktuarialnej?
  • 0

#13 niki87

niki87

    zła i wredna :)

  • $Jr Admin
  • Redaktor
  • 5953 postów
1512
Starszy Wykładowca II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30.01.2010 - 10:43

moim zdaniem kierunek bardzo ciekawy, ale jednocześnie nie łatwy. Ale jeżeli cię to interesuje to dasz rade, bo na studiach to zainteresowanie tym co studiujesz, inaczej to męczarnia. Ogólnie sama już matematyka nie jest prosta, a jeżeli dołożysz do tego specjalność aktuarialną, czyli przygotowującą do egzaminu na aktuariusza to napewno łatwiejsza nie bedzie ;)
  • 0

MimeTex
Regulamin
Klikając Posted Image mówisz DZIĘKUJĘ


#14 Miras

Miras

    Pierwsza pochodna

  • Użytkownik
  • 88 postów
21
Mały Pomocnik I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30.01.2010 - 13:53

ja jestem na matematyce ze specjalnością finanse i ubezpieczenia, kończę właśnie trzeci semestr (mam nadziej), na temat przedmiotów kierunkowych jeszcze sie nie wypowiadam bo jeszcze ich nie mamy ale mogę juz z całą swiadomością powiedzieć że człowiek w szkole średniej nawet sobie nie wyobraża czym jest matematyka i radzę sie dobrze zastanowić przed wybraniem takiego kierunku.
  • 0

Noce są długie, a zadań tysiące.


#15 nitro

nitro

    Kombinator

  • VIP
  • 200 postów
40
Mały Pomocnik II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30.01.2010 - 16:31

Dzięki za odpowiedź, domyślam się. Ja się tak tylko z ciekawości pytam- ja się na medycynę wybieram ;)
  • 0

#16 Arczi

Arczi

    Operator całkujący

  • Redaktor
  • 340 postów
104
Pomocnik I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20.03.2010 - 10:19

Czysta matematyka jest dobra dla tych, którzy po ukończeniu studiów nadal chcą pogłębiać swoją wiedzę w tej dziedzinie (studia doktoranckie). Następnie pozostać na uczelni i rozwijać się dalej, pogłębiając swoją wiedzę.
Ja ukończyłem matematykę stosowaną - czyli praca tam, gdzie wykorzystuje się matematykę (plus kurs pedagogiczny).
Teraz kontynuuję studiowanie matematyki na studiach doktoranckich. Tutaj póki co wygląda to tak, że są przedmioty obowiązkowe, seminarium no i zajęcia ze studentami :P - chyba najciekawsza część 'zajęć'.
Brakuje mi tylko jednego. Jeśli ktoś już wie, że będzie pracował w konkretnym dziale matematyki, to zajęcia powinny być układane pod tą specjalność (np. algebra - to zajęcia związane z tematyką algebraiczną). Niestety tak nie ma i ja, jako algebraik obecnie mam zajęcia z analizy i topologii. W takim razie uczę się tych przedmiotów, choć nie wiem, czy będę kiedykolwiek korzystał ze zdobytej wiedzy na tych przedmiotach.
Tak czy siak uważam, że matematyka jest interesująca i intrygująca, jeśli się w nią 'zagłębić' :D
  • 0

#17 Vianne

Vianne

    Wielki Analityk

  • VIP
  • 826 postów
194
Pomocnik II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17.06.2010 - 07:53

Ja zaczęłam się zastanawiać nad matmą ale właśnie na uniwerku, tzn. na UJ, a dokładniej zainteresowała mnie specjalność biomatematyka, jest nowa. Ale nie wiem czy sobie tam poradzę, bo słyszałam że łatwo nie jest . Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii. Wiecie coś o matmie na UJ, bo specjalność to potem się wybiera.
  • 0
Jeśli pomogłam kliknij -->Dołączona grafika

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie - nieskończoność czasu."

#18 niki87

niki87

    zła i wredna :)

  • $Jr Admin
  • Redaktor
  • 5953 postów
1512
Starszy Wykładowca II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17.06.2010 - 08:20

Powiem ci tak, uniwersalna rada na studiowanie matematyki jest taka: systematyczna ciężka praca, a na pewno dasz radę. Nie ma raczej przedmiotów na studiach których nie da się przejść. Są tylko takie które są cięższe do zaliczenia. Jeżeli włożysz w to sporo pracy to napewno sobie poradzisz. A specjalność wydaje się ciekawa.
  • 0

MimeTex
Regulamin
Klikając Posted Image mówisz DZIĘKUJĘ


#19 Arczi

Arczi

    Operator całkujący

  • Redaktor
  • 340 postów
104
Pomocnik I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17.06.2010 - 18:15

Niki ma rację. Z każdym przedmiotem można sobie poradzić, ale trzeba się często wiele napocić i 'naliczyć' :)

Jeśli chodzi o biomatematykę. Przedmiot owszem bardzo ciekawy i ma wiele zastosowań. Będę miał go na drugim roku studiów dr. No więc tak, jest tam wszystko, a najwięcej równań różniczkowych. W zasadzie głębsza biomatematyka, to równania różniczkowe w organizmach żywych. Jeśli dobrze pamiętam, to Profesor Dawidowicz jest w tym temacie świetnym fachowcem :) Bardzo miły Pan, swoją drogą ;)
  • 0

#20 Vianne

Vianne

    Wielki Analityk

  • VIP
  • 826 postów
194
Pomocnik II
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17.06.2010 - 18:17

Dzięki :) Raczej rzadko spotykam się z jakąkolwiek odrobiną optymizmu dotyczącą matmy jako kierunku do studiowania :)
Mam nadzieje, że przetrwam i uznam że to jest to czego chciałam, jeżeli się tam dostanę, haha ;)

PS. A te równania różniczkowe w organizmach żywych to bardzo trudne? :) bo brzmi dość skomplikowanie...
  • 0
Jeśli pomogłam kliknij -->Dołączona grafika

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie - nieskończoność czasu."





Tematy podobne do: Studia     x