Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

KOMBINATORYKA.....POMOC


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 bartek

bartek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • 1 postów
0
Neutralny

Napisano 03.02.2008 - 17:16

pozdrawiam. mam problemik..muszę napisać-wymyślić 4 zadania z życia wzięte z zastosowaniem kombinatoryki...np sfotografować coś i wymyślić do tego zadanie z zastosowaniem kombinatoryki.... warunek jest jeden byle nie za proste bo to praca na utrzymanie oceny półrocznej. Mógłby mi ktoś takie 4 zadania wymyślić...ja z matmy nie jestem dobry....?????[/u][/b]
  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 pietkamm

pietkamm

    Operator całkujący

  • VIP
  • 444 postów
0
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03.02.2008 - 17:34

"Popraw temat, bo nic nie mówi o zadaniu, a tylko irytuje i jest nieregulaminowy. I nie piszemy dużymi literami, ponieważ w internecie oznaczają krzyk.

Kombinatoryka to teoria obliczania liczby elementów zbiorów skończonych. Powstała dzięki grom hazardowym, a swój rozwój zawdzięcza rachunkowi prawdopodobieństwa, teorii grafów, teorii informacji i innym działom matematyki stosowanej. Stanowi jeden z działów matematyki dyskretnej.

Kombinatoryka posługuje się terminologią nie występującą w innych działach matematyki, stąd pozorna jej odrębność. Najważniejszym jej zadaniem jest konstruowanie spełniających pewne określone warunki odwzorowań jednego zbioru skończonego w drugi oraz znajdowanie wzorów na liczbę tych odwzorowań."

To pisze na Wikipedii, więc widzisz, możesz wykorzystać pogrubione elementy do zadań.
  • 0
"Zupełnie nie żądam od świata, aby wielbił moje zalety. To byłaby zaledwie sprawiedliwość. Chcę, aby wielbił moje wady".