Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie
- - - - -

Uwagi, pytania i komentarze.


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arczi

Arczi

    Operator całkujący

  • Redaktor
  • 340 postów
104
Pomocnik I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09.03.2009 - 11:15

W związku z pojawiającymi się pytaniami oraz uwagami odnośnie tego projektu, w tym miejscu podawane będą pytania wraz z odpowiedziami, komentarze, a także i wskazówki do dalszej pracy. Dzięki temu nie zdarzy się powielanie pytań, na które osobiście odpowiadałbym mailowo.

WAŻNE!!!
Jest to projekt ogólnopolski i zgłoszenia napływają nie tylko od użytkowników tego forum. W miarę możliwości będę natychmiast aktualizował listę tematów, aby nie doszło do nieporozumień.
  • 0

Afroman

    Kombinator

  • Użytkownik
3
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 Gość_taki_*

Gość_taki_*
  • Gość

Napisano 09.03.2009 - 16:37

Jeśli udostępniasz materialy to jak wygląda sprawa z prawami autorskimi?
A drugie: czy tomik bedzie udostepniany bezpłatnie?
Bo w przeciwnym wypadku, autorom referatów też by się coś należało?
  • 0

#3 Arczi

Arczi

    Operator całkujący

  • Redaktor
  • 340 postów
104
Pomocnik I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11.03.2009 - 09:58

Jeśli chodzi o kwestie praw autorskich. Udostępniane materiały w 95% są po angielsku. Podczas tłumaczenia na język polski jest to już Twoja wypowiedź. Materiały udostępniam, aby każdy mógł znaleźć coś, z czym później sam się zmierzy. Wiadomo, nie jest dozwolone przepisywanie słowo w słowo. Mam nadzieję, że większość osób pisało referaty na języku polskim i wie, jakimi prawami się to rządzi.
Tomik w wersji elektronicznej, bo na razie tylko o takiej formie rozmawiamy, dostanie każdy, kto zamieści w nim swój referat. Jeśli chodzi o to, czy dostaną go inne osoby. Tą kwestię poruszymy wspólnie i rzecz jasna, że jeśli chodzi o kwestie finansowe, to autorzy prac otrzymają 'wynagrodzenie', o ile zostanie ustalona kwota za udostępnianie tego Tomiku.
Bez zgody autorów Tomik ten nie zostanie nikomu wydany, kto swojej pracy w nim nie zawarł.

WAŻNE!!!
Od momentu rozpoczęcia projektu kilkakrotnie pytano mnie: "Jakie będę miał z tego korzyści finansowe?"
Aby uniknąć kolejnych pytań z tym związanych postaram się tu na to pytanie odpowiedzieć, bynajmniej częściowo.
Projekt jest w fazie wstępnej i jest to pierwsza taka akcja. Nie mogę nic obiecać i może się skończyć tak, że Tomik dostaną autorzy oraz ewentualnie szkoły, do których autorzy uczęszczają i nikt więcej. Nie mogę w tej chwili przewidzieć, jak to się zakończy.
W odpowiedniej zakładce będą propozycje związane z referatami autorów i formą ich udostępniania. Obecnie współpracując z Administracją forum takie propozycje przygotowuję.
Krótka moja refleksja na ten temat. Corocznie odbywają się liczne konferencje naukowe z matematyki. Wygłaszane są referaty, następnie część z nich (czasami wszystkie) przechodzą przez ręce recenzentów i są zatwierdzane lub też nie. W przypadku zatwierdzenia referat zostaje umieszczony w książce z konferencji. Takie książki na ogół udostępniane są autorom prac, które się w nich znalazły. W przypadku zainteresowania daną tematyką można taką książkę zakupić, bądź też ściągnąć ze strony organizatorów interesujący artykuł. Nie jest tak, że książka zostaje wydana i trafia do księgarni (choć i tak czasami również się zdarza), bądź też że po konferencji ustawiają się kolejki po to, aby książkę zakupić.
Napisałem to tylko po to, aby uświadomić, że jeśli ktoś liczy tylko na korzyści finansowe, to może się zawieść.
  • 0

#4 lopez321

lopez321

    Ułamek

  • Użytkownik
  • 14 postów
4
Neutralny
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11.03.2009 - 20:11

Ja uważam, że tomik ten powinien być całkowicie za darmo i dostępny dla każdego, gdyż piszemy referaty do niego nie dla pieniędzy tylko dlatego że lubimy matematykę;] A udostępniając go za darmo mam nadzieję, że trafi w ręce kogoś kto by chciał rozwinąć swoje zainteresowania matematyczne a ten tomik mu pomoże.
  • 0
Dołączona grafika jeśli Ci pomogłem.

#5 darlove

darlove

    Druga pochodna

  • VIP
  • 131 postów
44
Mały Pomocnik II
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11.03.2009 - 20:45

Powiedzcie, czy:

1. Można to pisać po angielsku (ze względów praktycznych i czasowych by mi to bardziej odpowiadało)?
2. W jakim by to miało być formacie?
3. Ile stron A4 maksymalnie na taki referat/artukuł?

Dzięki - Darlove
  • 0

#6 Arczi

Arczi

    Operator całkujący

  • Redaktor
  • 340 postów
104
Pomocnik I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11.04.2009 - 08:22

Wszystkim użytkownikom Forum życzę Wesołych, Spokojnych i spędzonych w gronie najbliższych Świąt Wielkiej Nocy!!!
  • 0

#7 Arczi

Arczi

    Operator całkujący

  • Redaktor
  • 340 postów
104
Pomocnik I
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19.04.2009 - 19:05

Z powodu wykładów wyjazdowych na uczelniach oraz spraw rodzinnych do końca kwietnia będę odpowiadał z opóźnieniem, a od 01.05 do 04.05 nie będę miał dostępu do internetu, ponieważ będę przebywał za granicą.
  • 0