Skocz do zawartości

•  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

Zdjęcie

zadania - Logika (semiotyka,wnioskowanie)

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mmmateusz

mmmateusz

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 1 postów
0
Neutralny

Napisano 26.01.2008 - 22:51

Chodzi o kilka zadań, czy mógłby ktoś je rozwiązać, a dokładniej nie chodzi mi o wyniki ale o sposób/metodę jak je zrobić chodzi mi nawet o same rozpisane, np. to zadanie robi się tak i tak/tym i tym sposobem i króciutko opisać, będę dozgonnie wdzięczny:P

1.Dane jest wyrażenie (\alpha,\beta) = ~ (\alpha -> \beta) jest prawdziwie. i chodzi tu o wykazanie jaki rodzaj to relacji, czy symetryczna czy asymetryczna itp, itd.

2. zdanie postaci \sim (   \sim \alpha  \wedge   \sim  \beta --->  \sim  \gamma ) jest prawdziwie.
Wówczas zdanie \alpha --> ( \gamma --->  \sim  \beta) jest prawdziwe/falszywe?

3. Ze zdania: Nieprawda ,ze Jan jest lekkomyślny i nie jest młody. Wynika:
a)Jezeli Jan jest mlody to jest lekkomysly, B) Jezeli Jan jest mlody to nie jest lekkomyslny , c) jezeli jan jest lekkomyslny to jest mlody , d) jezeli jan jest lekkomyslny to nie jest mlody.

4.Formuły ~(P' e S) i P o S' są: i tu trzeba wykazać czy są sprzeczne/przecwine itd (coś z kwadratem logicznym)

5.Wnioskowanie;
Kazdy wrobel jest ptakiem
zaden ptak nie jest psem
zaden pies nie jest worblem
tu mam wykazać czy jest to dedukcja czy tez nie, a moze nie da się tego wykazać?

Ogólnie chodzi mi nie o wyniki (choć są mile widziane) ale o napocząte zadanie.

Z góry dzięki za wszelką pomoc. RATUJCIE :)
  • 0

Afroman

Kombinator

• Użytkownik
3

Napisano 25.09.2011 - 17:55

#2 JSB

JSB

Operator całkujący

• VIP
  • 484 postów
90
Mały Pomocnik III

Napisano 26.01.2008 - 23:59

Prosze zapoznac sie z regulaminem.
  • 0
Fizycy w odróżnieniu od matematyków używają matematyki w sposób inteligentny

\small Question: <br />What\,is\,the\,difference\,between\,theoretical\,physics\,and\,mathematical\,physics?\\<br />Answer:\,Theoretical\,physics\,is done\,by\,physicists\,who\,lack\,the\,necessary\,skills\,to\,do\,real\,experiments;\\mathematical\,physics\,is\,done\,by\,mathematicians\,who\,lack\,the\,necessary\,skills\,to\,do\,real\,mathematics.\\<br /> N.\, David\, Mermin

Pomogłem? Naciśnij Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

POLECAM