Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

- - - - -

Kwas migdałowy w pielęgnacji urody

Napisane przez Majcik, 18 March 2020 · 0 wyświetleń

kwas migdałowy zmarszczki mimiczne uroda kobieta
Kwas migdałowy w pielęgnacji urody

W licznych opisach i opracowaniach można spotkać od kwasu glikolowego do kwasu salicylowego w zastosowaniach kosmetycznych. Podkreśla się ich zalety w zakresie działania złuszczającego, oczyszczającego skórę oraz nadającego blasku. W tym gronie szczególne znaczenie ma kwas migdałowy. Jednak dla wielu osób jego działanie może być nieco niezrozumiałe, dlatego ten artykuł może okazać się przydatnym przewodnikiem, pozwalającym dokładnie wyjaśnić, na czym polega jego rola w kosmetyce.

 

Czym jest kwas migdałowy?

Kwas migdałowy zalicza się do tzw. grupy produktów AHA, który podobnie jak kwas glikolowy i mlekowy złuszczają skórę poprzez przyspieszenie wymiany komórkowej w celu poprawy napięcia i tekstury skóry. Jest to łagodniejsza alternatywa dla innych AHA, ponieważ jego cząsteczki są znacznie większe. Oznacza to, że kwas migdałowy nie penetruje skóry tak głęboko ani szybko, więc jest nieco mniej skuteczny, ale o wiele bardziej odpowiedni dla wrażliwych rodzajów skóry. Mniej prawdopodobne jest również podrażnienie i zaczerwienienie, które wywołują niektóre kwasy. Zasadniczo, jeśli jest się początkującym w zakresie stosowania peelingu kwasami AHA jest to produkt najbardziej odpowiedni.

 

Jak stosować kwas migdałowy?
Zazwyczaj poleca się stosować kwas migdałowy w ramach wieczornej pielęgnacji skóry, po oczyszczeniu i przed nawilżeniem. Należy go stosować w niewielkich ilościach, wykorzystując lekkie ruchy, które skutecznie aplikują produkt w skórę. Warto pozwolić mu odpowiednio się wchłonąć przed zastosowaniem kremu nawilżającego.

 

Jak działa kwas migdałowy?

 

Kwas migdałowy działa skutecznie w wielu zakresach, a poniżej wymieniam najważniejsze z nich.

 

Leczenie trądziku

Ponieważ kwas migdałowy jest środkiem przeciwbakteryjnym, jest naprawdę pomocny w leczeniu istniejącego trądziku i zapobieganiu wypryskom w przyszłości. Jest również rozpuszczalny w olejach, więc wnika w powierzchnię skóry i pomaga regulować produkcję sebum, utrzymując pory z dala od zatykających się olejków i martwych komórek skóry, które prowadzą do wyprysków i przetłuszczania.

 

Najważniejsza wskazówka: połącz kwas migdałowy z kwasem salicylowym, aby leczyć torbielowaty trądzik (duże, bolesne wypryski podskórne, które pojawiają się na brodzie i policzkach).

 

Wyrównywanie pigmentacji

Blizny potrądzikowe często pozostawiają różowe i brązowe ślady pigmentacji, których trudno się pozbyć. Na szczęście kwas migdałowy może odgrywać kluczową rolę w blaknięciu pigmentacji i przebarwień - często stosuje się go w profesjonalnych peelingach kosmetycznych. Kwas migdałowy działa poprzez rozpuszczenie martwych komórek skóry na jej powierzchni. Każda warstwa, która się rozpuszcza, powoduje zanikanie zmian kolorystycznych cery, aż całkowicie znika i zostaje zastąpiona nową skórą.

 

Redukcja drobnych linii mimicznych i zmarszczek

Kwas migdałowy stymuluje produkcję kolagenu i elastyny ​​- dwóch składników, które naturalnie występują w skórze i są odpowiedzialne za utrzymanie gładkości i jędrności skóry. Z wiekiem zmniejsza się ich produkcja - co powoduje luźną skórę, która łatwo się marszczy i prowadzi do powstawania zmarszczek. Kiedy kolagen i elastyna są stymulowane, skóra wydaje się bardziej „wypełniona”, co wygładza zmarszczki i dzięki czemu wyglądają mniej wyraźnie.

 

Rozjaśnianie matowej skóry

Martwy naskórek gromadzi się z czasem i zatyka pory, przez co skóra staje się matowa i szara. Kwas migdałowy pomaga rozpuścić powstały klej, który utrzymuje martwe komórki skóry razem. Podczas peelingu pojawiają się nowe, świeże komórki skóry, dzięki czemu cera wygląda jaśniej i bardziej jednolicie.  • 0Ostatnie wpisy

Aktywność użytkowników

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych