Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

- - - - -

Pomoc drogowa na autostradzie - jakie naprawy można wykonać na miejscu zdarzenia?

Napisane przez rachmistrz, 02 July 2020 · 0 wyświetleń

Pomoc drogowa na autostradzie - jakie naprawy można wykonać na miejscu zdarzenia?

Awarie i usterki w pojazdach najczęściej wywołują u kierowców dwie reakcje- próbowanie naprawienia wszystkiego samemu lub natychmiastowy telefon do pomocy drogowej i prośba o wsparcie profesjonalistów. Istnieją drobne usterki, które z pewnością może wykonać każdy kierowca, ale bardziej złożone rzeczy powinni bezapelacyjnie być naprawiane przez fachowców. Zwłaszcza, gdy jedziemy autostradą lub podobną drogą- auto musi być na niej w 100% sprawne, a my musimy być bezpieczni.

 

Znajdź powód usterki
Istnieją usterki, które sami możemy szybko zweryfikować i albo spróbować usunąć je własnoręcznie albo zadzwonić po pomoc. Jeśli odczuwamy drgania auta podczas jazdy, najpewniej dzieje się jakiś problem z kołem lub z oponą w aucie. Powinniśmy w takim przypadku niezwłocznie zatrzymać się na poboczu i jeśli problem nie jest zaawansowany, możemy próbować zmieniać sami koło. Jeśli awaria taka trafia nam się gdzieś na autostradzie, ze względów bezpieczeństwa radzimy jednak powierzyć to pomocy drogowej.
Inną usterką może być np gęsty dym o różnym zabarwieniu wydostający się z rury wydechowej. Jeśli jest biały, problem dotyczy pewnie układu chłodniczego w aucie. Niebieski dym to oznaka mocnego zużycia lub uszkodzenia silnika. Samodzielna diagnostyka, a tym bardziej naprawa takich przypadków nie jest sprawą prostą, a auto powinno zostać oddane w ręce fachowców.
Jeśli spotykamy się w trasie z kłopotami związanymi z rozruchem silnika, odpowiedzialny jest za to zazwyczaj układ paliwowy lub zapłonowy. Problem może także dotyczyć zapowietrzenia układu doprowadzania paliwa. Może się tak dziać przez zanieczyszczony lub nieszczelny zawór zwrotny.
Jeśli mamy skrajnie zużyte klocki hamulcowe lub tarcze hamulcowe lub zablokowaną linkę hamulca ręcznego, może nas dotknąć blokowanie się kół w czasie jazdy. Gdy tylko w trasie zauważymy jakiekolwiek problemy z hamowaniem lub z prawidłowym działaniem kół, niezwłocznie zatrzymajmy auto i zadzwońmy po pomoc specjalistów.

 

Zadzwoń po pomoc drogową
Zmiana koła czy uzupełnienie oleju lub płynu w spryskiwaczach to sprawy, które możemy sobie samodzielnie wykonać będąc w podróży. Ale poważniejsze problemy, które opisane zostały wyżej, zdecydowanie lepiej powierzyć fachowcom np. firmie https://www.pomoc-dr...-niemcy.com.pl/ !
Najlepszym rozwiązaniem jest zadzwonić po pomoc drogową, która pracuje całodobowo i przez 7 dni w tygodniu. Nie ma więc obawy, że nikt nam nie pomoże. Warto mieć w swoim telefonie 2-3 numery do różnych firm. Pracownicy pomocy drogowej mogą na miejscu próbować pozbyć się drobniejszych usterek i wad w pojeździe, albo odholować nasze auto lawetą do najbliższego warsztatu (lub warsztatu jaki sobie wybierzemy, nawet bardziej oddalonego, oczywiście za specjalną opłatą). Oferta pomocy drogowej w Niemczech obejmuje każdy rodzaj aut, zarówno przeznaczona jest dla osobówek jak i aut ciężarowych. Pomoc drogowa oferuje często pojazd zastępczy, fachową pomoc w likwidacji szkód, pomoc w uzyskaniu odszkodowania za uszkodzone pojazdy, majątek lub uszczerbek na zdrowiu.  • 0Tagi

    Aktywność użytkowników

    0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych