Skocz do zawartości

 •  
 • Mini kompendium
 • MimeTeX
 • Regulamin

- - - - -

Espumisan na wzdęcia. Czy warto brać?

Napisane przez rachmistrz, 30 April 2019 · 184 wyświetleń

Espumisan na wzdęcia. Czy warto brać?

Wzdęcia brzucha objawiają się na różne sposoby – najczęściej to uczucie napięcia, ciężkości w okolicach jamy brzusznej, dźwięki burczenia i bulgotania. Czasem są znacznie bardziej dokuczliwe – występują bóle w podżebrzu czy skurcze jelit. Istnieją domowe sposoby na uporanie się z nimi, jednak często okazują się bezskuteczne. Wówczas rozwiązanie stanowi Espumisan na wzdęcia. Sprawdź, jak działa, kiedy warto po niego sięgnąć i jak go dawkować!
Wzdęcia – co to takiego?
Wzdęcia to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która zdarza się właściwie każdemu – bez względu na wiek czy stan zdrowia. Dochodzi do nich wówczas, gdy jelita zostają wypełnione przez nadmierną ilość gazów. Te tworzą się podczas procesu trawienia (metan, wodór, dwutlenek węgla), połykania powietrza w trakcie posiłków oraz dyfuzji krwi.
Wzdęcia objawiają się poprzez rozdęcie i wewnętrzne uczucie rozpierania jamy brzusznej. Towarzyszy temu ponadto częste wydalanie gazów, ucisk w podżebrzu, a niejednokrotnie także napadowe skurcze jelit i przewracanie się w nich. Czasem też możemy usłyszeć burczenie, głośne przelewanie w jamie brzusznej czy odczuwać różnego rodzaju bóle (także w klatce piersiowej!).
Jak wyeliminować wzdęcia?
Wzdęcia są naturalnym procesem organizmu, który próbuje poradzić sobie z trawionymi pokarmami czy innymi procesami zachodzącymi wewnątrz ciała. Towarzyszą one człowiekowi od lat, zatem zanim powstał lek na wzdęcia taki jak Espumisan, babki i prababki opracowywały naturalne metody i wskazówki, jak pozbyć się wzdęć lub nie doprowadzać do ich powstawania.
Po pierwsze, domowym sposobem jest tworzenie naparów ziołowych (np. z kopru włoskiego czy mięty pieprzowej). Słyną one z tego, że przyczyniają się do rozkładu resztek pokarmu i poprawiają pracę jelit. Po drugie, warto zwiększyć aktywność fizyczną. Ta podkręca metabolizm, przyspiesza pasaż materii i odpowietrza jelita. Po trzecie, warto jest małe i częste posiłki. Wówczas w przewodzie pokarmowym nie będą zalegały resztki pokarmów, które fermentują. Zniknie też uczucie ciężkości i rozpierania jamy brzusznej. Po czwarte, kluczowe jest nauczenie się, jak jeść, aby nie łykać powietrza. Oto wskazówki, które warto wdrożyć w życie:


 • jedz powoli i z zamkniętymi ustami dokładnie żuj pokarm;

 • nie połykaj dużych kęsów, ponieważ wtedy wraz z pokarmem do jelit dostaje się powietrze;

 • nie rozmawiaj i nie śpiewaj w trakcie jedzenia;

 • nie pij zbyt gorących napojów, ponieważ tzw. chlipanie powoduje wciąganie nadmiaru powietrza do jelit;

 • zrezygnuj z napojów gazowanych oraz musujących;

 • nie pij przez słomkę;

 • jedz pokarmy lekkostrawne, które szybciej się trawią.
Espumisan – lek na wzdęcia
Espumisan zawiera w swoim składzie symetykon, czyli substancję stymulującą pękanie pęcherzyków gazów, występujących w trawionym pożywieniu oraz w śluzie przewodu pokarmowego. Ułatwia ona wchłanianie gazów poprzez ścianki jelit i przyspiesza ich wydalanie z organizmu.
Espumisan słynie ze swojego ekspresowego i skutecznego działania. Nie wywołuje efektów ubocznych, a przede wszystkim jest bezpieczny. Może być przyjmowany w towarzystwie innych lekarstw. Niemniej, podobnie jak w przypadku innych medykamentów, istnieją pewne przeciwwskazania oraz wskazówki do zachowania ostrożności przy jego przyjmowaniu. Mowa o alergii lub nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, a także o kobietach w ciąży i karmiących piersią. Przed zażyciem leku zalecane jest sięgnięcie w tej sytuacji opinii lekarza.
Kto powinien stosować Espumisan?
Espumisan dedykowany jest osobom, u których występują objawowe zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Mogą być one wynikiem nadmiernego gromadzenia gazów powstających wskutek ciężkostrawnej diety, niestrawności, łykania powietrza, ale też np. po zabiegach chirurgicznych. Espumisan skutecznie redukuje uczucie rozprężania jamy brzusznej i klatki piersiowej i sprawia, że gazy wydalane są z organizmu sprawniej, a trawienie pokarmów przebiega sprawniej.
Jak dawkować ten lek?
Lek występuje w postaci niewielkich kapsułek lub kropli. Najważniejsze informacje o dawkowaniu Espumisanu znajdują się w ulotce. Zwykle stosuje się go w ilości od 1 do 4 kapsułek dziennie. W przypadku intensywnych dolegliwości, dopuszczalne jest zażywania przez osoby dorosłe do 6 kapsułek w ciągu doby. Zalecane jest dawkowanie Espumisanu w trakcie lub po posiłku i popicie go wodą.
Czy możliwe jest całkowite pozbycie się wzdęć?
W związku z tym, że wzdęcia powstają wskutek różnych czynników, warto stosować domowe sposoby na ograniczenie ich występowania, czyli dietę, zrezygnować z gazowanych napojów czy nauczyć się odpowiednio jeść. Niestety czasem organizm ma swój gorszy czas i wolniej trawi pokarmy, przez co może ponownie zajść fermentacja, objawiająca się wzdęciami. Warto więc wówczas sięgnąć po Espumisan, który wyeliminuje te objawy i zażywać go przez dłuższy czas. Poprawi to pracę jelit, przyspieszy metabolizm i zredukuje uczucie napięcia.
Sprawdź na KtoMaLek.pl, gdzie w swojej okolicy możesz kupić Espumisan na wzdęcia. Ogranicz nieprzyjemne dolegliwość i spraw, że znowu poczujesz się lekko i przyjemnie, a uczucie napięcia jamy brzusznej odejdzie w zapomniane! • 0Tagi

  Aktywność użytkowników

  0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych