Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

- - - - -

Jak postępować w przypadku niewyjaśnionego zniknięcia pieniędzy z konta?

Napisane przez terkacz, w Konto bankowe 17 August 2016 · 748 wyświetleń

konto bankowe

Po pierwsze powinieneś skontaktować się bankiem, być może to problem systemowy lub błąd pracownika, o którym mówiłam wcześniej. Wtedy sytuację uda się bez problemu wyjaśnić. Jeśli natomiast bank nie będzie potrafił udzielić Ci konkretnych odpowiedzi, będziesz musiał zgłosić sprawę na policję. Pamiętaj, to bez znaczenia, czy kwota, którą straciłeś jest duża czy nie.

 

Dołączona grafika

 

Jeśli złodziejowi czy hakerowi udało się raz włamać na Twoje konto, może próbować robić to ponownie. Policja będzie zobowiązana spisać protokół i wszcząć odpowiednie postępowanie. Warto także złożyć pisemną reklamację do banku, żeby mieć pewność, że wszystko zostało dokładnie sprawdzone.

 

Pamiętajmy, że nie ma znaczenia, po jakim czasie zauważmy ubytek pieniędzy z konta, ponieważ na składanie reklamacji jest 180 dni. Nie ma znaczenia także kwota, która zniknie z naszego konta. Jeśli nie dostaniemy konkretnej i rzeczowej odpowiedzi warto złożyć kilka takich reklamacji, zwłaszcza gdy w grę wchodzą duże pieniądze. Jeśli nie znamy się dobrze na przepisach, a bank odmawia współpracy, dobrze jest także skorzystać z pomocy innych organów, które mogą nas wesprzeć w naszych zmaganiach z bankiem. Ostatecznie można udać się także do rzecznika praw konsumenta.

 

Zniknięcie pieniędzy z konta to sytuacja, która może przytrafić się każdemu z nas, najważniejsze, żeby wiedzieć jak wtedy się zachować. Należy zachować zimną krew i zdecydowanie dążyć do wyjaśnienia sprawy. Powinniśmy także zachować wszelką ostrożność, aby takich sytuacji nie prowokować. Musimy być świadomymi klientami banku, korzystać mądrze z wszelkich nowoczesnych udogodnień, zwłaszcza bankowości elektronicznej. Unikanie logowania się z cudzych telefonów, czy korzystanie z publicznego Wi-Fi to rzeczy, na które szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę.

 

Autor seri wpisów o zniknięciu pieniędzy z konta bankowego: Joanna Bugajewska  • 0