Skocz do zawartości

  •  
  • Mini kompendium
  • MimeTeX
  • Regulamin

- - - - -

Skradziona karta lub problem z bankomatem

Napisane przez terkacz, w Konto bankowe 13 August 2016 · 275 wyświetleń

skradziona karta płatnicza

W cyklu moich wpisów dotyczących nagłego zniknięcia pieniędzy z konta przedstawiam kolejne dwa aspekty, na które warto zwrócić uwagę

 

Skradziona karta płatnicza

 

Przyczyną utraty pieniędzy z konta może być także utrata karty – zgubienie lub kradzież. Wówczas złodziej może dokonać transakcji, szczególnie w przypadku kart zbliżeniowych. Pamiętajmy, że tym sposobem można dokonać zakupu za maksymalną kwotę 50 złotych. Przy wyższych kwotach przy płatności wymagany jest kod PIN. W sytuacji, kiedy zgubimy kartę lub zostanie nam ona skradziona bezzwłocznie powinniśmy zadzwonić do banku w celu zablokowania karty. To zapobiegnie jakimkolwiek działaniom ze strony złodzieja.

 

Problem z bankomatem

 

Niezidentyfikowany upływ gotówki z konta może być także spowodowany kłopotami z bankomatem. Tak sytuacja może być wynikiem, np. zatrzymaniem karty w bankomacie. Jeśli w trakcie transakcji, nasza karta zostanie zatrzymana w środku i nie otrzymamy jej z powrotem powinniśmy od razu ją zablokować w banku. Musimy pamiętać, że jeśli wypłacaliśmy pieniądze w bankomacie innego banku to karty nie otrzymamy. Teoretycznie jest ona niszczona od razu, ale nie mamy nigdy stuprocentowej gwarancji, że osoba, która będzie ją niszczyła nie dokona wcześniej jakiejś transakcji, dlatego tak ważne jest zablokowanie karty. W przypadku awarii lub naszego błędu podczas wypłacania pieniędzy może dojść także do przerwania transakcji. Wówczas pieniądze zostaną w bankomacie, a na rachunku bankowym będą się wyświetlały jako wypłacone. W takiej sytuacji powinniśmy złożyć reklamację do banku. Bank będzie zobowiązany dokładnie zbadać te zajście i dokonać zwrotu pieniędzy na Twoje konto.

 

Już wkrótce kolejna odsłona serii.
Joanna Bugajewska  • 0