Skocz do zawartości

 •  
 • Mini kompendium
 • MimeTeX
 • Regulamin

- - - - -

Zmiany w regulaminie

Napisane przez matma4u, 09 February 2014 · 3036 wyświetleń

Po analizie zachowań użytkowników i ich sugestiach z nastaniem nowego roku 2014 postanowiłem wprowadzić kilka zmian w regulaminie.

W pierwszej kolejności pod nóż idzie system prefiksów służących określeniu poziomu zadania. Otóż niejednokrotnie zdarzało się, że zadanie z poziomu akademickiego (np. na zaliczenie kolokwium) było oznaczane prefiksem G lub SP. W związku z tym wprowadzone zostały zmiany w systemie, które tym razem pozwolą w sposób jednoznaczny i niebudzący żadnych wątpliwości określić stopień trudności zadania.

2. Przy tytule tematów w kategorii "Działy matematyczne" i "Nie tylko matematyka" koniecznie określ poziom, na jakim oczekujesz rozwiązania zadania.
Wyboru dokonuje się z listy rozwijalnej znajdującej się po lewej stronie okienka wpisywania nazwy tematów.
Poziomy:

 • PODSTAWÓWKA - klasy 4-6 szkoły podstawowej
 • GIMNAZJUM - klasy 1-3 gimnazjum
 • LICEUM- klasy 1-3 liceum (lub technikum)
 • STUDIA - poziom akademickiJakiś czas temu wprowadziliśmy możliwość otrzymywania poprzez email biuletynu zawierającego ostatnie 20 tematów z forum i blogów. Biuletyn jest wydawany w cyklu dwutygodniowym i domyślnie jest włączony dla wszystkich obecnych jak i nowo rejestrujących się użytkowników. Jeżeli nie jesteście zainteresowani otrzymywaniem go to istnieje prosta metoda wypisania się z tej subskrypcji - wystarczy kliknąć w odnośnik znajdujący się na końcu każdej otrzymanej wiadomości.
Dołączona grafika

Kolejną sprawą jaką chciałbym poruszyć to kwestia posiadania kilku kont na forum. Rozumiem, ze czasami zapominamy hasła logowania lub adres email na który dokonaliśmy rejestracji jest już nieaktywny i wtedy prościej i szybciej jest założyć nowe konto. Regulamin nie zabrania takich praktyk. Oczywiście zawsze po otrzymaniu stosownej wiadomości jako administrator mogę połączyć jedno lub kilka kont w całość. W ten sposób każdy użytkownik nie traci nic ze swojej obecności i twórczości na forum. Tu nie ma problemu. "Schody" zaczynają się dopiero wtedy, gdy rejestrujemy nowe konta po to by nabijać punkty reputacji na jednym ze swoich kont w celu otrzymania wyróżnienia lub awansu do wybranej grupy użytkowników. Takie działanie jest nieetyczne i niedopuszczalne. Wykrycie takiego procederu będzie skutkowało utratą przez użytkownika 10% pozytywnych punktów reputacji.

 • 0Ja, zachęcając nowicjuszy do przeczytania Regulaminu, zazwyczaj piszę, że  jest on bardzo krótki. Dlatego usunęłabym tekst:

„Twój temat nie zostanie dodany jeśli nie dokonasz wyboru”

Wystarczy, że przy tworzeniu tematu program nie pozwoli na jego dodanie bez określenia poziomu.

 

I jeszcze drobna uwaga redakcyjna - po tekście „Nie tylko matematyka” brakuje spacji :)

  • 1

Słuszne uwagi. Zmieniono i poprawiono :)

  • 0

W pkt 4. po wyrazie „Wysypisko” dodałabym zdanie:

Dotyczy to również podpunktów, które nie wiążą się ze sobą bezpośrednio.

 

 

Chodzi o to, żeby wykluczyć tematy wyglądające np. tak:

 

Zadanie - policzyć całki nieoznaczone

a) ... jedna całka

b) ... druga całka

...

...

k) ...jedenasta całka

  • 1

Dobry pomysł. Zrobione.

  • 0

Przeszukaj mój blog

SzubienicaSzubienica
Ostatni odwiedzający